• Naujienlaiškis
  • VDA galerija "Akademija" 2018 03 05 d., 17 val. kviečia į Algimanto Kensmino parodos "Apsivalymo ceremonija" atidaryma.

    Paroda veiks 2018 03 05 - 03 17 d.

     

    Šiuo visuotinio susirūpinimo dėl sveiko ir švaraus kūno laiku, kai kada primenančiu Antikinei Graikijai būdingą kone perversišką tobulumo siekį, ne visada prisimenama dvasios ir proto švara – minčių aiškumas, emocijų pusiausvyra, dvasios skaidrumas. Dauguma pasaulio tautų ir religijų visada turėjo tradicines apsivalymo ceremonijas: vienos – dar išlaikiusias sakralumą, kitos – jau profanuotas.
    Instaliaciją šia tema sudaro keturios iš išorės konteinerius ar dideles dėžes primenančios kameros. Tamsus kambarėlis, celė, urvas, ola – tai atsiskyrimo, kontempliacijos, meditacijos, kai kam – ir bausmės vieta, kurioje sustoja laikas. Neapčiuopiami fenomenai – sapnai, vaizduotė, prisiminimai – čia sudaiktinami, paverčiami artefaktais ir erdvėmis, kurių pagalba siūloma kiekvienam patirti savo išgyvenimus. Nuo ikimokyklinio amžiaus socializuodamiesi, įsisavindami mums primygtinai skiepijamas žinias, analizuodami savo patirtis ir poelgius, per gyvenimą įgyjame daug veidų – įdomu, ar jie labai nutolę nuo tikrojo „aš“?