• Naujienlaiškis
 • Gildos Williams knygos „Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną“ pristatymas.

  Vasario 22 d., 14 val.
  Vilniaus knygų mugė, Konferencijų salė 5.3, Litexpo (Laisvės pr. 5, Vilnius)

  Dalyvauja: dr. Gilda Williams, dr. Marquard Smith, dr. Agnė Narušytė
  Organizatorius: Vilniaus dailės akademijos leidykla
  Renginio kalbos: LT/EN

  Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną – tai išsamus vadovas, skirtas tiems, kurie nori apie mūsų laikų meną kalbėti įtaigiai. Nepakeičiama studentams, meno profesionalams ir kitiems ambicingiems rašytojams knyga pirmiausia suteikia supratimą apie pagrindinius stiliaus ir turinio elementus, teksto uždavinį ir struktūrą, toną ir kalbą. Antroje dalyje duodama gausybė praktinių patarimų, aprėpiančių visą spektrą apie meną ir dėl meno kuriamų tekstų: akademinius darbus, pranešimus spaudai ir naujienų žinutes, straipsnius aukcionų ir parodų katalogams, galerijų vadovus ir parodų etiketes, publicistinius nuomonių straipsnius, rašinius interneto svetainėms ir tinklaraščiams.

  Gilda Williams yra Artforum korespondentė Londone, Goldsmiths koledžo ir "Sotheby's" meno instituto Londone lektorė. Yra dirbusi "Phaidon Press" redaktore ir leidybos vadove (1994-2005), vyriausiąja Flash Art International redaktore. Jos tekstus spausdina Tate Etc., Parkett, Art Monthly, Art in America ir Time Out. Parašė knygą The Gothic (Gotika, 2007), dalyvavo rengiant Londono "Serpentine" galerijos, Vaitčapelio meno galerijos, 48-osios Venecijos bienalės ir Roterdamo "Stedelijk Van Abbemuseum" parodų katalogus.

  Šis pristatymas yra sudėtinė prof dr. Marquardo Smitho dėstomo VDA meno doktorantūros dalyko „Tyrimas kaip praktika“ dalis.