• Naujienlaiškis
 • Rugsėjo pabaigoje vykstančiame Londono dizaino festivalyje savo darbus pristatė šeši jaunosios kartos lietuvių dizaineriai bei iliustratoriai. Jaunieji dizaineriai ir iliustratoriai eksponavosi platformoje TENT London, sudarančiai galimybes eksponuotis jauniesiems nepriklausomiems dizaino kūrėjams ir dizaino mokykloms.

  Platformoje TENT London pirmą kartą prisistatė trys Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro organizuojamo konkurso “Jaunojo dizainerio prizas 2015” laureatės ir grafikos bei grafinio dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje baigę absolventai.

  Konkurso “Jaunojo dizainerio prizas 2015” nugalėtoja Produkto dizaino kategorijoje Dominyka Barkauskaitė pristatė sukurtas garso kolonėles “MOOD MOON”, apjungiančias skirtingus žmogiškuosius pojūčius. Šio konkurso papildomo prizo laimėtoja Urtė Šmitaitė pristatė antrinių žaliavų rūšiavimo sprendimą “Spider bin”, tinkamą tiek uždarom, tiek lauko erdvėms. Ypatingo dėmesio sulaukė konkurso laureatės Evelinos Kudabaitės eksponuota eksperimentinė lietuviškų medžių indų kolekcija GIRIA.

  “Džiaugsmingai grįžtame į Lietuvą kurti toliau! TENT London įgavome patirties, pristatant savo dizaino objektus užsienio rinkai. Naujai užmegzti ryšiai ir žmonės, norintys įsigyti mūsų kūrinius, itin padrąsino nenuleisti rankų ir kurti toliau” – apie patirtį kalbėjo dizainerė Evelina Kudabaitė.

  “Šaunu, kad Lietuvoje investuojama į jaunų žmonių ateitį. Patys vargu, ar būtume galėję sudalyvauti tokio masto parodoje be Dizaino inovacijų centro visapusiškos paramos, Lietuvos kultūros tarybos finansavimo, Lietuvos ambasados Londone jaukaus prieglobsčio. Esam dėkingi ir laimingi už tokį vieningą palaikymą” – teigė vieną iš dalyvių dizainerė Dominyka Barkauskaitė.

  Grafikės Aistė Papartytė bei Lina Itagaki ir grafinis dizaineris Rimantas Juškaitis eksponavo originalumu ir savitu stiliumi išsiskiriančius kūrinius. Nepaisant to, kad platformoje TENT London dominavo produkto dizaino objektai, jaunųjų iliustratorių stendas neliko nepastebėtas. Eksponuotos iliustracijos ir grafikos kūriniai sulaukė palankaus lankytojų dėmesio ir daug teigiamų atsiliepimų.

  “Dalyvavimas tokio dydžio tarptautinėje dizaino mugėje man buvo visiškai nauja patirtis, todėl nežinojau, ko  tikėtis. Kelionė į Londoną leido suvokti ne tik dizaino kūrinio, bet ir jo pristatymo svarbą – dauguma mugėje matytų kūrinių nepasirodė itin išskirtiniai, tačiau tai atpirko sumaniai apgalvota ekspozicija bei patys dizaineriai, mielai pristatantys kiekvieną savo kūrinio smulkmeną. Dalyvavimas TENT London buvo puiki proga dar sykį įsitikinti, kad kiti dizaineriai – tokie pat žmonės: pavargę po ilgos dienos pristatinėjant savo produktą, tačiau besistengiantys pragyventi darydami tai, kas miela jų širdžiai. Malonu, kad dizaino mugėje lankytojai nepraėjo pro stendą su grafikos darbais – juos apžiūrinėjo, domėjosi kūrybiniu procesu, techninio atlikimo detalėmis”- teigė grafikos dizaineris Rimantas Juškaitis.

  Ekspozicijas TENT London organizavo Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras kartu su partneriu – Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Jaunųjų dizainerių ir iliustratorių ekspozicijos buvo finansuotos Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.