• Naujienlaiškis
 • Liepos 3 d. Vilniaus  dailės akademija (VDA) ir Valstybinis patentų biuras (VPB) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl intelektinės nuosavybės informacijos centro  (PATLIB, angl. „Patent Library“) steigimo.  

  Įsteigto PATLIB centro specialistai VDA bendruomenei ir visuomenei teiks paslaugas intelektinės nuosavybės, kūrinių apsaugos, registravimo ir komercinimo strategijų klausimais.

  PATLIB centro funkcijas VDA vykdys akademijos Dizaino inovacijų centras. 

  Tai yra jau aštuntasis PATLIB centras Lietuvoje. PATLIB centrai taip pat veikia Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų ir technologijų bibliotekoje, Kauno technologijų universiteto Nacionaliniame inovacijų ir verslo centre, Klaipėdos universitete ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Vytauto Didžiojo universitete Komunikacijos ir technologijų perdavimo centre, Vilniaus universitete bei VPB.  

  Daugumoje Europos šalių veikiantys PATLIB centrai teikia įvairias paslaugas, susijusias su intelektinės nuosavybės apsauga: paieškos pramoninės nuosavybės objektų duomenų bazėse, intelektinės nuosavybės objektų komercializavimas, informacijos sklaida, mokymai, informacijos teikimas suinteresuotiems asmenims.  

  Daugiau informacijos apie PATLIB centrų veiklą: http://bit.ly/2TiuHQP