• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos dizainerės-tyrėjos, jaunojo dizainerio prizo laureatės Karolina Petraitytė ir Gražina Bočkutė lapkričio 12-17d. dalyvauja didžiausiame Viduriniųjų Rytų kūrybos festivalyje „Dubai Design Week“. 

  Karolina Dubajuje pristatys inovatyvią priemonę chemijos pamokoms „Chem žetonus“, kurie perteikia pagrindinius periodinės chemijos lentelės principus. Juos nuskenavus specialia programa, žetonai įgyja virtualų įvaizdį ir leidžia mokiniams jungti molekules bei stebėti virtualius eksperimentus. 

  Gražina į Jungtinius Arabų Emyratus išvyko su savo sukurtu modifikuojamu funkciniu aksesuaru neregiams ir silpnaregiams „Sensus“. Šis prietaisas mato kliūtis infraraudonųjų spindulių sensoriumi ir apie artėjančią kliūtį praneša intensyvėjančia vibracija. „Sensus“ galima pritvirtinti ant rankų, ant piršto, ant baltosios lazdelės ar įvairių drabužių vietų. 

  „Dubai Design Week” – didžiausias regione kūrybos festivalis, rengiamas nuo 2015 metų. Pernai jis pritraukė net 60 000 lankytojų, o šiemet prognozuojama, kad šis skaičius bus dar didesnis. Festivalio metu vyks daugiau nei 230 renginių, įvairių parodų, instaliacijų, dirbtuvių ir pasirodymų. 

  „Global Grand Show“ – pažangiausių pasaulyje idėjų ekspozicija, kurios pagrindinė žinia ta, jog dizainas yra gyvybiškai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Joje pristatomi 150 projektų iš 100 inovatyviausių pasaulio dizaino ir technologijų mokslo įstaigų, reprezentuojančių 45 pasaulio šalis. 

  VDA dizainerių-tyrėjų projektai atrinkti iš 1 000 paraiškų ir į ekspoziciją pateko kartu su tokių prestižinių užsienio aukštųjų mokyklų kaip Harvardas, Masačusetso technologijų institutas, Karališkoji menų akademija, studentų darbais. Ekspozicijos dalyviai pateikia naujus požiūrius sprendžiant aktualius klausimus, susijusius su švietimu, bendruomenių kūrimu, atliekų mažinimu bei švarios energijos kūrimu.