• Naujienlaiškis
 • Biblioteka

  Aalto ARTS Books (Open Access Research Literature) – daugiau kaip 20 atvirosios prieigos vaizduojamųjų menų el. knygų, išleistų Aalto universiteto Suomijoje.  

  Architecture Commons – atviri architektūros, miestų planavimo, kultūros vadybos, politikos ir išsaugojimo bei kitų temų moksliniai straipsniai, studijų baigiamieji ir kiti mokslo darbai iš daugiausiai JAV universitetų duomenų bazėje Digital Commons.  

  Art and Design Review – atviras mokslinis žurnalas apie vaizduojamuosius, scenos ir ekrano menus, leidžiamas Scientific Research Publishing (SCIRP).

  Art Appreciation - meno suvokimo kurso atvira medžiaga iš Lumen (Open Education Resources) atvirųjų švietimo išteklių, plėtotas Wendy Riley (Columbia Basin College). Kursas paremtas kitu atviruoju kursu Art Appreciation  sukurtu Christopher Gildow (Cascadia Community College).

  Artifact: Journal of Design Practice – atvirosios prieigos mokslinis vaizduojamųjų menų žurnalas, leidžiamas „Intellect“ leidyklos.

  Arts and Humanities Commons – atviri dailės ir dizaino, meno istorijos, fotografijos, filmų ir medijų studijų, filosofijos, religijos bei kitų temų moksliniai straipsniai, studijų baigiamieji ir kiti mokslo darbai iš daugiausiai JAV universitetų duomenų bazėje Digital Commons.    

  Artstor Public Collections  – daugiau kaip 2,5 milijono suskaitmenintų kultūros objektų (fotografijos, brėžiniai, piešiniai, garso įrašai, begarsiai filmai ir kt.) iš JAV ir Kanados aukštojo mokslo ir atminties institucijų kolekcijų.

  Australian National University Press Books – menų tematikos mokslinės atvirosios prieigos knygos, leidžiamos Australijos nacionalinio universiteto leidyklos.

  BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – Bylefeldo universiteto palaikoma mokslinės informacijos paieškos sistema, kurioje yra 245 milijonų leidinių, vaizdo ir garso įrašų, programinės įrangos ir duomenų rinkinių. Iš jų 60 procentų sudaro atvirosios prieigos dokumentai.   

  Bloomsbury Open Access – daugiau kaip 200 atviros prieigos Bloomsbury leidyklos knygų architektūros, dizaino, menų ir vaizduojamosios kultūros bei humanitarinių ir socialinių mokslų disciplinomis. Vertos dėmesio knygos: Global Animation Theory: International Perspectives at Animafest ZagrebFashion, History, Museums: Inventing the Display of DressCulture, Democracy and the Right to Make Art: The British Community Arts Movement.    

  Cambridge University Press Open Access – Kembridžo universiteto leidyklos atvirosios prieigos istorijos, archeologijos, politikos, psichologijos, ekonomikos ir kitų mokslų krypčių žurnalai, knygos ir jų dalys. 

  Core – atvirosios prieigos daugiatemiai straipsniai iš tūkstančių pasaulio mokslinių žurnalų ir institucinių talpyklų. Šiuo metu galima atsisiųsti daugiau kaip 179 milijonus straipsnių.

  Coursera – nemokami nuotoliniai kursai iki 2020 m. gruodžio 31 d. Prieinama daugiau kaip 4 tūkstančiai daugiatemių mokymų, parengtų anglų ir rusų kalbomis pasaulio universitetuose ir profesinėse mokyklose. Registracija (pateikite tik savo vardą ir pavardę) el. paštu coursera.mokymai@uzt.lt iki spalio 31 d. Daugiau informacijos

  Craft + Design Enquiry – mokslinis atvirosios prieigos taikomojo dizaino ir amatų žurnalas, leistas 2009–2015 m. Australian National University Press.  

  DART-Europe – Europos mokslo ir studijų institucijų baigiamieji darbai.

  De Gruyter Open Access – atvirosios prieigos žurnalai ir knygos menų, architektūros, dizaino, kultūros studijų ir kitų humanitarinių ir socialinių mokslų temomis iš De Gruyter leidyklos ir jos partnerių.

  Digital Bodleian – daugiau kaip 600 000 suskaitmenintų spaudinių, rankraščių ir žemėlapių iš Oksfordo universiteto Bodlio (Bodleian) bibliotekos specialiųjų kolekcijų. Aktualios kolekcijos: Photographs ir Portraits.

  DOAB (Directory of Open Access Books) –  recenzuotos meno ir įvairių mokslo sričių knygos. 

  DOAJ (Directory of Open Access Journals) –  recenzuoti meno ir įvairių mokslo sričių žurnalai bei straipsniai.

  Érudit – laikinai atverti menų, humanitarinių ir socialinių mokslų žurnalai prancūzų ir anglų kalbomis. Verti dėmesio žurnalai: Canadian Art ReviewIntermedialityMuséologiesJournal of the Society for the Study of Architecture in Canada.

  Europeana – daugiau kaip 50 mln. suskaitmenintų kultūros paveldo objektų iš Europos galerijų, muziejų, archyvų ir bibliotekų. Aktualios kolekcijos: ArtFashionPhotography

  Harvard University Online Courses – nemokami Harvardo universiteto kursai (reikalinga registracija, mokestis taikomas sertifikatui). Verti dėmesio kursai: The Architectural ImaginationPyramids of Giza: Ancient Egyptian Art and ArchaeologyCS50's Introduction to Game DevelopmentTangible Things.

  International Journal of Education & the Arts – atvirosios prieigos švietimo, vaizduojamų menų, meno teorijos ir estetikos tematikos mokslinis žurnalas, leidžiamas Pennsylvania State University.  

  Internet Archive – ne pelno skaitmeninė biblioteka (milijonai suskaitmenintų įvairių leidinių, vaizdo ir garso įrašų bei kitų interneto išteklių) kuriama bendradarbiaujant pasaulio atminties institucijoms ir savanoriams. Nemokamai užsiregistravusiam vartotojui suteikiama galimybė atsisiųsti arba skaityti viso teksto el. knygas (pasiskolinti).

  Japan Architectural Review – atviras mokslinis Japonijos architektūros instituto žurnalas, leidžiamas Wiley. 

  Mykolo Romerio universiteto el. knygos – Mykolo Romerio universiteto leidyklos humanitarinių ir socialinių mokslų el. knygos.

  Networked Digital Library of Theses and Dissertations (NDLTD) – pasaulio mokslo ir studijų institucijų baigiamieji darbai.

  OAPEN (Open Access Publishing in European Networks)   –  recenzuotos meno ir įvairių mokslo sričių knygos. 

  OpenAIRE – daugiatemiai mokslo darbai pagal rūšis, prieigos būdus ir tiekėjus iš daugiausiai Europos ir tarptautinių informacijos paieškos sistemų. Šiuo metu prieinama daugiau kaip 31 milijonas atvirosios prieigos darbų.

  Open Access Theses and Dissertations (OATD)  – pasaulio mokslo ir studijų institucijų baigiamieji darbai.

  Open Book Publishers – daugiau kaip 180 atvirosios prieigos mokslinių knygų menų, kino, fotografijos, medijų studijų, švietimo ir kitomis humanitarinių ir socialinių mokslų temomis. Open Book Publishers leidėjo knygas recenzuoja Londono ir Kembridžo mokslininkai, siekiantys kokybiškos atvirosios prieigos.

  Open Content on JSTOR – tūkstančiai atvirosios prieigos menų ir skirtingų mokslų sričių knygų ir žurnalų JSTOR duomenų bazėje. 

  Open Culture Free Art & Art History Courses– menų ir kitų dalykų savarankiško mokymosi kursai, meniniai ir dokumentiniai filmai, grožinė literatūra. Tūkstančiai atvirų išteklių nuorodų surinkta privačia iniciatyva. 

  Open Dissertations (EBSCO) – atviros ir apribotos prieigos 1,2 mln. studijų baigiamųjų darbų iš JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos ir Australijos mokslo ir studijų institucijų. Paieškos rezultatų sąrašo detaliuose įrašuose ties URL pateikiamos nuorodos į dokumentus talpyklose.

  OpenDOAR  – akademinės meno ir mokslo atvirosios prieigos talpyklos.

  OpenEdition – daugiau kaip 9 000 knygų, 500 žurnalų, 3 000 tinklaraščių meno, architektūros, kultūros studijų, klasikos, teatro, archeologijos, filosofijos, švietimo, vadybos ir kitomis socialinių bei humanitarinių mokslų temomis. Daugumą jų atvėrė Prancūzijos akademinės institucijos. Atlikę paiešką, pažymėkite „Open access documents“ 

  Open Educational Resources (OER) Commons – savarankiško mokymosi atvirųjų kursų daugiatemė medžiaga pagal skirtingus išsilavinimo lygius. Nemokama peržiūra ir registracija dėl medžiagos atsisiuntimo.

  Open Knowledge Maps – meno ir mokslo publikacijų paieškos vaizdinius rezultatus (žinių žemėlapius) pateikianti sistema iš integruotų skirtingų talpyklų (daugiau kaip 240 milijonų dokumentų).

  The Open Library of Humanities – menų ir humanitarinių mokslų atvirų žurnalų platforma. Verti dėmesio žurnalai: Architectural HistoriesBody, Space & TechnologyComics GridDigital MedievalistJournal of Embodied Research.  

  Open Research Library  – meno, socialinių ir humanitarinių mokslų knygos.  

  Open Textbook Library  – recenzuoti meno ir įvairių mokslo sričių vadovėliai.

  Oxford Research Encyclopedias – laikinai ir dalinai prieinami straipsniai iš Oksfordo universiteto leidyklos enciklopedijų: Oxford Classical DictionaryCommunicationEducationPsychologyPoliticsBusiness and ManagementEconomics and Finance ir kitų.

  PQDT (ProQuest Dissertations & Theses) Open – atvirosios prieigos studijų baigiamieji darbai (daugiausia anglų kalba) „ProQuest“ duomenų bazėje. 

  Project Gutenberg  – daugiau kaip 60 000 tūkstančių suskaitmenintų meno ir kitų sričių knygų.

  Project Management – projektų vadybą glaustai pristatantys universalios paskirties audiovizualiniai įrašai. Mokymų įmonė Fistral Training and Consultancy juos pirmiausiai skiria doktorantams ir jauniesiems tyrėjams. 

  Project MUSE Open Access Content – atvirosios prieigos humanitarinių ir kitų mokslų sričių knygos ir žurnalai. Vertas dėmesio žurnalas Southeast of Now: Directions in Contemporary and Modern Art in Asia. Prieinamų daugiau kaip 3000 knygų sąrašas

  Public Books Database – laikinai atvertos įvairių sričių mokslinės knygos ir žurnalai iš kai kurių pasaulio akademinių leidyklų. Vertos dėmesio Vienos dailės akademijos išleistos atvirosios knygos.  

  Radijo muzikos transliacijos internetu: klasikadžiazasrokasmeditacijaelektroninė muzika ir įvairūs radijo kanalai nemokamai užsiregistravusiam vartotojui.

  Sustainable Buildings – atviras mokslinis žurnalas apie energiją tausojančių pastatų architektūrą ir dizainą, leidžiamas EDP Sciences.  

  Taylor & Francis Books Open Archive - Taylor & Francis leidyklos atviros prieigos knygų kolekcija. Daugiau nei 250 knygų įvairiomis temomis. 

  University of Michigan Press Open Access Books – daugiau kaip 200 Mičigano universiteto leidyklos atvirosios prieigos knygų, skirtų kultūros, literatūros ir medijų studijoms, scenos ir ekrano menams, Amerikos ir Azijos istorijai. 

  Vilniaus universiteto bibliotekos skaitmeninės kolekcijos – beveik 8000 suskaitmenintų kultūros paveldo objektų iš rankraščių, retų spaudinių, grafikos, fotografijų ir kartografijos rinkinių Vilniaus universiteto bibliotekoje.  

  The William Blake Archive – anglų dailininko ir poeto Viljamo Bleiko (William Blake, 1757–1827 m.) suskaitmeninti kūriniai: raižiniai, piešiniai, tapyba, akvarelės, graviūros, knygų iliustracijos ir iliuminacijos. Mokslinio žurnalo Blake/An Illustrated Quarterly atviras archyvas. 

  World Digital Library – daugiau kaip 19 000 suskaitmenintų kultūros paveldo objektų iš Kongreso bibliotekos (JAV) ir kitų pasaulio atminties institucijų. Vertas dėmesio rinkinys: The arts; fine & decorative