• Naujienlaiškis
 • VDA Telšių fakulteto atstovai - tarp nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojų!

  2018 05 07d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje jau septintus metus iš eilės buvo išdalinti nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ apdovanojimai. Iškilmingos ceremonijos metu įteikta 10 konkurso prizų ir 21 diplomas. Tarp nominantų ir VDA Telšių fakulteto atstovai:

  Baldų dizaino ir šviestuvų kategorijoje papildomas komisijos prizas įteiktas Baldų dizaino ir restauravimo programos studentei Laurai Poškutei už sukurtą kavos staliuką „SUGAR CUBE“

  Šis kavos staliukas inspiruotas cukraus kubelio. Tai paprastas, žaismingas, lengvo dizaino staliukas, kurio stilius šiek tiek primena japonišką arbatos stalelį. Pasirinktas skaidrus paviršius sukuria iliuziją, kad kubeliai kybo ore. Skirtingų medienos rūšių kubeliai laisvai padėti ant paviršiaus tam, kad prireikus būtų galima juos sujungti ir gauti skirtingų dydžių plokštumas – padėkliukus. Medžiagos: klevo ir ąžuolo mediena, organinio stiklo PMMA lakštas. Technologija: medienos frezavimas, obliavimas. Karkaso surinkimas: klijavimas kaiščiais ir medienos klijais.

  Mados aksesuarų kategorijoje 1-oji vieta skirta VDA Telšių fakulteto absolventei Zanei Skersienei už Juvelyrinių objektų kolekciją „Tapatybė“

  Vis aktualesniam tampant visuomenės poreikiui atsakyti į klausimą „kas aš?“, Zanė Skersienė juvelyrinių objektų kolekcijoje ieško atsakymo tarp tradicinių tapatybės vertybių, kurios bendros visoms tautoms, kultūroms, religijoms ir laikams. Kolekcija primenama, kad esame dalis istorijos, kuri apibrėžia mūsų praeitį, formuoja, kas esame šiandien ir kuo norime tapti. Darbuose nagrinėtos keturios tapatybės: nacionalinė, religinė, lytinė ir seksualinė. Kaip pagrindinė medžiaga naudotas marmuras su akmens lūžio vietomis ir sidabrinėmis detalėmis, kuriose atspaustos skulptūrų faktūros ir formos. Prie kūno priglundančios akmens vietos sumodeliuotos atsižvelgiant į žmogaus anatomiją tam, kad kaklo papuošalai būtų ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir ergonomiški. Juvelyriniai objektai „Tapatybė“ yra padaryti jaučiant atsakomybę aplinkai ir žmonėms – skatinamas gamtos išteklių saugojimas. Kolekcijoje naudojamos tik natūralios, perdirbtos medžiagos: sidabras, veltos vilnos audiniai ir virvutės (iš vilnos veltinio fabriko likučių), marmuras (akmens apdirbimo dirbtuvių atliekos).