• Naujienlaiškis
 • Gegužės 1d. 17val.VDA Telšių galerijoje atidaryta tekstilės kūrėjų dueto iš Lenkijos Dorota Sak ir Anna Kuźmitowicz paroda „Hibridinės formos“. Parodos atidarymo metu vyks susitikimas su autorėmis.

  Parodoje pristatoma kūrėjos Anna Kuźmitowicz megztų drabužių kolekcija, aprangos objektų fotonuotraukos, Dorota Sak tekstilės objektai bei didelio formato skaitmeniniai atspaudai ant audinio.

  Menininkių darbai, nors vizualiai skirtingi, demonstruoja  hibridiškumo reiškinį, kuris gali būti susijęs su įvairia kūrybine veikla. Eksperimentiniai hibridiniai deriniai susiję su daugeliu aspektų: tradicijų ir modernumo integracija, amatai ir pažangios technologijos, siluetų ir formų mutacijos, įvairių tekstilės medžiagų derinimas, natūralumas ir dirbtinumas, įvairių medijų ir technikų kontaktai. Jų meniniai aspektai sieja madą ir unikalius objektus. Naudodamos skirtingus atlikimo būdus, autorės demonstruoja unikalių sprendimų galimybes, vedančias į neatrastas teritorijas. Daugelio skirtingų elementų jungimas dizaine ir meninėje raiškoje, sukuria sprendimus, kuriančius naujus santykius bei kokybę. Pokyčių energija leidžia drabužius ir objektus transformuoti į modernius hibridinius darinius, suteikiant jiems taktilines bei vizualias savybes.

  Apie kūrėjas:

  Dorota Sak. Menininkės kūrybos laukas gana platus- tekstilės menas, mados dizainas ir tapyba. Ji yra daugelio personalinių ir grupinių parodų Lenkijoje bei kitose šalyse dalyvė. 1999-2002 m. buvo Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos aukštojo meninio ugdymo tarybos narė. Nuo 1990m. dėsto Mados ir tekstilės dizaino katedroje Strzemiński Academy of Art Łódź . 2008m. apsigynė habilituotos daktarės laipsnį taikomojo meno srityje. 2012 - 2016m. vadovavo šios akademijos Mados dizaino katedrai.

  Anna Kuźmitowicz. Tekstilės meno kūrėja, dirba mados dizaino srityje, specializuojasi trikotažo technologijoje. Jos drabužių kolekcijos buvo demonstruojamos įvairiuose renginiuose Lenkijoje ir kitose šalyse / Pret a Porter Paryžiuje, Pure Londone, Moda UK  Birminghame, CPM Maskvoje, 2008m. tarptautinės mugės Poznan International Fairs 2008 aukso medalio laimėtoja. 2015m. apdovanota aukso medaliu jaunojo dizainerio konkurse Ptak Expo / . Nuo 2007m. dirba Strzemiński Academy of Art Łódź Mados ir tekstilės dizaino katedros trikotažo dizaino studijos vadove. 2015m. apsigynė dizaino srities daktarės laipsnį. 2016m. gavo Lenkijos ministro pirmininko apdovanojimą už daktaro laipsnio disertaciją.

  Parodos laikas 2018 05 01 - 05d. Telšių galerija, Kęstučio g. 3