• Naujienlaiškis
 • 2017 01 16 - 20 dienomis VDA Telšių fakultete vyko kūrybinės dirbtuvės „Namas. Namai. Ananasas.“ su menininke Karina Kazlauskaite.

  Idėja. Savęs pažinimas ne per technologines praktikas, bet per tiesioginę patirtį,  mąstant kitaip. Grupės kūrybinis darbas provokuotas per apibrėžtas užduotis ir medžiagas, taip juos apribojant skatinama kitaip pažvelgti į kūrybą. Pats procesas buvo svarbesnis, nei praktinio darbo rezultatas. Dažnai kūrybinis procesas reikalauja atsiskyrimo ir vienatvės todėl šiuo atveju buvo akcentuojamas grupinis darbas kuriant bendrą objektą.

  Procesas. Kūrybinės dirbtuvės vyko dviem etapais:  grupinis darbas  projektuojant objektą  „Namas ir individualus darbas kuriant objektus „Namo aksesuarai“ (juvelyrinis objektas, instaliacija, objektai, performansas, skulptūra ir t.t.) Viena iš sąlygų - naudoti  panaudotas medžiagas iš fakulteto aplinkos ir individualiam darbui - iš namų.

  Kūrybos procese ieškota atsakymų į klausimus: Kas yra mūsų namai? Ką reiškia būti menininku? Kas labiausiai patinka kūryboje? Kas daro meno kūrinį didžiu: grožis, emocija, turinys, genezė, orginalumas, naujumas, jautrumas, retumas, kaina, šansas? Kam reikalingas menas ir kodėl jis daromas? Kas sunkiausia būnant menininku? Ką kiekvienam reiškia kai kūrinys pavykęs? Ką nori, kad kiti matydami tavo kūrinį patirtų?

  Rezultatas. Užsimiršti sunku, o kurti imituojant vaikų žaidimo stilių – provokuojanti ir nepatogi užduotis. Kurdami individualius objektus studentai naudojo readymad’ą, atliekas, šiukšles, o pvz.: buities apyvokos daiktus imitavo gamindami iš pakavimo izoliacijos, juvelyrinius dirbinius (nešiojamus) - iš  kartono. Įvairiūs perdirbti daiktai tapo objekto „Namas“ interjero ir eksterjero aksesuarais, kurie dar labiau sustiprino antiestetinio kūrinio bruožus.  Kai kurių studentų darbai eksponuoti erdvėje nutolę nuo „Namo“ objekto atspindėjo mūsų diskusijų bendras nuotaikas kaip pvz.: figūros maiše, susmulkintų pinigų krūvos, arba J. Marcinkevičiaus poemos ištrauka.

  kūrybinių dirbtuvių vadovė Karina Kazlauskaitė

  Dalyviai: Roberta Gegeckyte, Ligita Klupšaitė, Mantas Narkevičius, Sonata Pilinkaitė, Ernestas Piliukaitis, Ramunė Šaluchinaitė, Asta Šomkaitė,

  Kamilė Tamošiūnaitė, Viktorija Vainiutė, Robertas Veikša, Agnė Žaltauskaitė, Mantas Petreikis