• Naujienlaiškis
 • 2017m. Kovo 10 - 25d. VDA Telšių galerijoje veikia VDA profesorių Eglės Gandos Bogdanienės ir Jolantos Vazalinskienės paroda „Lengvai 2“ . Tai kūrybinis menininkių eksperimentas, interpretuojant šiuolaikinio papuošalo ir drabužio temą.

  Eksperimentinei mados kolekcijai autorės naudojo inovatyvius, gamtai draugiškus  medžiagų derinius, tyrinėdamos jų reakcijas į atmosferos pokyčius ir siekdamos atliepti pagrindinį šiuolaikinio dizaino tikslą – kurti tvaraus gyvenimo perspektyvą.

  Kolekcijos „Lengvai 2“ idėja – kurti gamtai draugiškus daiktus, kurių gamybai naudojami natūralūs gamtos ištekliai – perlai, gintaras, kalnų krištolas, sidabras, pieno baltymo pluoštas ir inovatyvios medžiagos  – ištirpstantys vandenyje PVA polivinilo alkoholio  filamentiniai siūlai, veikiami šilumos keičiantys tūrį ir formą poliesterio monofilamentiniai Pemotex siūlai, unikalių sveikatinimo ypatybių turintys polimeriniai gintaro pluošto siūlai, odos priežiūros funkciją atliekantys polimeriniai pieno pluošto siūlai ir termochrominiai dažai, kurie keičia spalvą pagal kūno ir aplinkos temperatūrą.

  Parodoje siūloma pasvajoti, kokia galėtų būti ateities mada?

  Gal – virtualios mados platformos, kai drabužiai materializuojami tik trumpam laikui ir kuriami konkrečiam žmogui konkrečiu laiku?

  Gal drabužis ir aksesuarai galėtų apibrėžti patyrimą, o ne materialumą? Ar mados vartojimas galėtų prilygti emociniam potyriui, kurį išgyvename klausydami muzikos, žiūrėdami filmą arba skaniai valgydami?

  Kaip jaustųsi žmogus neturėdamas savininko teisėmis nieko ir kartu turėdamas viską?

  Juk patirties pasisavinti neįmanoma...

  Ar kūrybos procesas ir dizainas gali būti svarbesni už patį daiktą?

  Kaip vienadieniai drabužiai, kuriuos galėtum pats susikurti, naudodamasis virtualiomis mados duomenų bazėmis, ir pasigaminti 3D spausdintuvu, pakeistų gyvenimo kokybę?

  Įsivaizduokime, kad asmeniniame kompiuteryje turėdami savo skaitmeninį vaizdinį, galime patys pasirinkti, kaip norime rengtis, susikurti savo kostiumą kompiuteryje, pasinaudoję mados pavyzdžiais, pasirinkti norimos sudėties medžiagą, išsispausdinti buitiniu 3D spausdintuvu drabužius, aksesuarus, avalynę, o dienai pasibaigus juos tiesiog išmesti į ekologiškų atliekų surinktuvę arba ištirpinti vandenyje. Tokie nykstantys drabužiai sukuria nesibaigiančias kūrybines galimybes atsinaujinti. Tu kuri laikinus objektus, kurie nuo pat pradžių pasmerkiami greitam sunykimui. Rūbai tampa mirtingi, kaip ir mes...

  Vilniaus dailės akademijos tekstilės ir kostiumo dizaino profesorės Eglė Ganda Bogdanienė ir Jolanta Vazalinskienė

  ArcIntex ETN