• Naujienlaiškis
  • Lapkričio 19-29 d. VDA Telšių fakultete lankėsi svečias iš Didžiosios Britanijos David Snoo Wilson. 10 dienų viešėjęs Telšių fakultete jis vedė kūrybines/technologines dirbtuves ir mokė studentus bronzos liejimo - ceramic shell metalo liejimo technologijos.

    Dirbtuvėse studentai kūrė  skulptūrų vaškinius modelius, jas dengė specialiu keramikiniu apvalkalu ir, galiausiai, darbai buvo atlieti iš bronzos. Visas procesas truko ištisą intensyvaus darbo savaitę, po kurios kūrybinių dirbtuvių dalyviai negalėjo atsistebėti liejinių kokybe ir archajiškos technologijos paprastumu.


    David Snoo Wilson - jaunas skulptorius ir profesionalus ketaus, plieno, bronzos liejikas. Jo tėvai, abu teatralai (tėvas Snoo Wilson – garsus Britanijos dramaturgas) darė įtaką kūrybiniam braižui. Kaip pats D. Wilson teigia: „Mane labai domina liejyba, teatras ir mokytojavimas, savo mene stengiuosi juos jungti. O kadangi mano tėvai buvo iš teatro pasaulio, ir aš turiu nuojautą, kaip pagauti momentą  skulptūroje.“ 2014m. gavęs prestižinę Čerčilio premiją pradėjo keliauti po Europą, lankydamas senąsias liejyklas. Į Lietuvą atvyko kolegų menininkų kvietimu, kurių pažintis įvyko 2014 menininkų simpoziume Latvijoje. Šiuo metu jis dėsto ir dirba liejykloje karališkame Londono koledže.