Tarptautiniai ryšiai

University of Applied Sciences Trier, Germany

Hochschule Trier, Deutschland

 

Miestas ir jo lokacija

Trier- seniausias Vokietijos miestas, gyvas visais metų laikais dėl nuolatos čia apsilankančių turistų, apžiūrinčių žavų senamiestį su daugybe architektūrinių paminklų. Čia smagu pasivaikščioti Mosel upės krantine bei netuoliese esančiame miške.

Mieste yra aukštoji mokykla (Hochschule Trier) ir universitetas (University of Trier), tad jis  mokslo metų laikotarpiu tampa studentų miestu.

Erasmus+ mainus atlikau rudens semestre, todėl turėjau puikią galimybę aplankyti daug įvairių  Vokietijos Kalėdinių mugių, alsuojančių šventine atmosfera bei kvepiančių tradiciniu karštu vynu. Tačiau ne vienas žmogus minėjo, jog labiau verta atlikti mainus pavasario semestre. Galima pasilepinti saule Mosel upės krantinėje, važinėti kalnų dviračiais, džiaugtis miesto renginiais.

Tai puiki vieta mėgstantiems keliauti: šalia Liuksemburgas, Belgija, Prancūzija. Iš HHN oro uosto vykdomi pigūs skrydžiai į kitas Europos šalis.

Būstas

   Man pasisekė, nes gavau pasiūlymą apsigyventi Martinskloster bendrabutyje esančiame 7 min pėsčiomis nuo miesto centro, bei 5 min pėsčiomis nuo  interjero architektūros bei grafinio dizaino fakulteto. Taip pat šalia buvo ir Intermedia design,  bei Fashion design fakultetas. Architektūros fakultetas įsikūręs šiek tiek tolėliau ant kalno (5 min. autobusu).

Man buvo pasiūlytas vienvietis kambarys su bendrai naudojama virtuve bei dušu (10-čiai žmonių) už 220 Eu per mėnesį arba vienvietis kambarys su dušu/tualetu ir maža virtuvėle už 270 Eu. Pasirinkusi vienvietį kambarį su bendrai naudojamomis kitomis patalpomis nenusivyliau. Dušuose niekuomet neteko laukti eilėje , virtuvėje visados tvarka (taip, vokiška tvarka - ne mitas). Kambaryje buvo asmeninis šaldytuvas, bei kriauklė. Tiesa, langai- į 6-šių juostų automobilių kelią, bet po savaitės pripranti ir nebegirdi, o grįžus namo supranti, kokia garsi yra tyla :) Bendrabutyje esantis TV room visuomet būdavo pilnas žmonių, nes universitetas suteikia galimybę žaisti stalo futbolą, stalo tenisą, dartais, Nintendo vii, bei kitus žaidimus. Bendrabučio skaitymo kambaryje yra fortepijonas mėgstantiems muziką. Kambario depozitas 400 Eu, kuris atiduodamas semestro gale po kruopštaus kambario apžiūrėjimo.

Tai viena pigiausių vietų gyventi Trier mieste. Kita pigi vieta gyventi - Cuzanushaus Trier. Taip pat bendrabutis, tiesa mažesnis ir toliau nuo miesto centro. Norintiems gyventi bute/kambaryje teks sumokėti minimum 320 Eu/men. Nuomos kainos labai didelės, nes didžioji dalis Trier gyvenančių žmonių dirba Liuksemburge ir renkasi Tryrą, kaip pigesnę alternatyvą.

Žmonės

Vokiečiai universitete buvo paslaugūs, tačiau šiek tiek šalti, arti neprisileidžiantys. Senyvo amžiaus miestiečiai nepripažįsta užsieniečių, retai šneka angliškai.

Erasmus studentai kaip ir visur - ypatingai šilti ir atviri. Susiradau daug draugų iš JAV, Meksikos, Jordanijos, Prancūzijos, Rumunijos, Vengrijos, Olandijos. Tiesa, buvau pirmoji lietuvė Triero universitete, o ir mieste neteko sutikti kito lietuviškai šnekančio studento (puiki galimybė stiprinti vokiečių bei anglų kalbos gebėjimus, nes paprasčiausiai nėra su kuo kalbėti lietuviškai).

Kainos

Maisto ir drabužių kainos panašios kaip Lietuvoje. Parfumerija ir kosmetika per pus pigesnė nei Lietuvoje. Transportas traukiniu - labai brangus, tad verčiau rinktis tarpmiestinius autobusus (Flix arba Flibco bus). Tiesa, vykstantiems mokytis į šį universitetą yra privalomas (mano atveju 262,4 Eu) mokestis už vadinamajį student contribution (Studierendenbeitrag), už kurį pinigai nėra gražinami. Už tai yra duodama studento kortelė, su kuria galima naudotis viešuoju tranportu mieste bei nemokamai traukiniu Trier- Koblenz-Trier ; Trier- Saarbrucken-Trier; Trier-Igel-Trier. Taip pat į kortelę yra pildomi pinigai ir tik tuomet yra galima susimokėti valgykloje ar skalbykloje bendrabutyje.

Taip pat užsiregistravus rotušėje (Rathaus), jums bus pradedamas siųsti mėnesinis 17,5 eu mokestis už vadinamajį radio mokestį (Rundfunkbeitrag), nesvarbu ar turite televiziją bei radiją namuose. O jeigu Rotušėje pasirinksite savo tikėjimą taip pat bus privalomas ir bažnyčios mokestis. Tiesa, žinojau, kad kiti nesivargino registruotis rotušėje ir problemų dėl to nekilo, o ir mokesčių nebuvo :)

Universitetas

Universitete galima studijuoti grafinį dizainą, architektūrą, interjero architektūra, intermedia dizainą, juvelyriką bei mados dizainą.

Interjero architektūros (Innenarchitectur) fakultetas ilgą laiką garsėjo kaip viena stipriųjų specialybių šiame universitete, tačiau mano buvimo laikotarpiu didelė dalis dėstytojų sirgo, juos pavaduojantys dėstytojai buvo pervargę nuo per didelio darbo krūvio. Užduotys labiau orientuotos į architektūrą nei interjerą. Mano dėstytojas prastai šnekėjo angliškai. Tačiau esu užtikrinta, kad šnekantiems vokiškai tai puiki vieta, kurioje galima pasisemti daugybę naujų žinių. Tiesa man nepasisekė, buvau vienintelė erasmus studentė šiame fakultete. Fakultetas aprūpintas lazeriu, 3D printeriu (naudotis juo galima susimokėjus pačiam).

Grafikos dizaino (Kommunikationsdesign) fakultetas puikus. Paliko didžiulį įspūdį dėstytojų draugiškumas ir laisvumas, profesionalumas. Studentai šiame fakultete draugiškesni, atviresni bei meniškesni už interjero dizaino studentus. Fakultetas aprūpintas spausdintuvais (už 70*100 layout in colour sumokėjau 2,10 Eu), daugybe kompiuterių, wacoom grafinėmis planšetėmis.

Intermedia dizaino (Intermedia Design) fakultetas - iš pirmo įspūdžio puikus, turintis daugybę įdomių technologijų kaip green screen ir panašiai (ne mano srytis, tad per daug komentuoti nenorėčiau, bet įspūdis toks pat puikus kaip grafinio dizaino fakulteto). Daugybė įvairių renginių vyko šiame fakultete.

Juvelyrikos (Fachrichtung Edelstein und Schmuck) fakultetas įsikūręs labai toli nuo miesto (kaip jie patys sako - miškuose), tad susipažinti neteko. Girdėjau, kad tai viena iš nedaugelio vietų Vokietijoje, kur rengiami puikius juvelyrikos pecialistus.