Monika Pečiulytė

monikapeciulyte[eta]gmail.com

Kūrybinis projektas „Garsinė instaliacija J.S.U.N.“ / "Sound waves J.S.U.N." Vadovė prof. Aušra Lisauskienė
Teorinė darbo dalis „Garso bangos – meninė išraiškos priemonė“ / Sound waves - means of artistic expression J.S.U.N." Vadovė doc. dr. Giedrė Mickūnaitė

Planetas, kosmosą suvokiame tik vizualiai, įsivaizduodami, kad kosmose tvyro tyla. Nors vakuume garso ir nėra, tačiau elektromagnetinių bangų, gautų iš dirbtinių palydovų, dėka galime išgirsti planetų „garsus“. Šie garsai konvertuojami į vizualiai suvokiamas grafines išraiškas – kodus.
Tikslas: sukurti naują suvokimo kanalą, kitą priėjimą prie objektų, kurie mums nėra iki galo suvokiami.
Vizualizacija sukurta konvertuojant audio formatą į skaičius. Skaičiais koduota garsinė medžiaga, naudojant „NodeBox” programą, paversta į grafinę išraišką.

Kotryna Šeibokaitė

ten.kur[eta]gmail.com

Kūrybinis projektas  „Planttekstas“ / „Planttext“. Vadovė prof. Aušra Lisauskienė
Teorinė darbo dalis „Knygos struktūra ir prasmių sklaidos galimybės“ / "The structure of a book and the dispersion of meanings". Vadovė dr. Gintautė Žemaitytė

Diplominio darbo objektas susideda iš dviejų dalių: knygos ir projekcijos.
Knygoje persipina du skirtingo tankio žanrai – enciklopedinis tekstas ir poezija. Enciklopedinis tekstas komponuojamas hiperteksto (plantteksto)logika – skaitant vieną terminą, atsiranda jo vidinių reikšmių aiškinimai. Knygos storyje dėmių ir spalvų pagalba kuriamas žemėlapis, žymintis termino aiškinimo ribas ir jungimąsi su kitais terminais. Pasirinktas botanikos kontekstas išryškina susipynimo, išsišakojimo, suaugimo procesus tekste. Dvimatė projekcija vizualizuoja terminų ryšius ir skaitytojo dėmesio koncentravimo taškus knygos puslapių koordinatėse. Tokiu būdu kuriami nenuspėjami piešiniai.