Corpus Ludus Militaris

Paraiškos į šią Migruojančių meno akademijų laboratoriją priimamos iki 2015 m. liepos 9 d. internetu (www.migaa.eu/corpus-ludus-militaris/application). Atrinktiems kylantiems menininkams bus padengtos kelionės bei apgyvendinimo išlaidos. 

Žaidimas – kas tai? Ypatingas semantinis konstruktas, (komunikacinis) aktas, aktyvi–pasyvi transakcija (žaidžiantysis–žaidžiamasis), dinamiška normatyvinė skulptūra, pirminė ir tuo pačiu tarpinė psichosomatinė būsena… politinis–pilietinis ar intymus–asmeninis aktas, ar tai kontrolės ir suviliojimo instrumentas? Šiuos ir daugybę kitų susijusių registrų turėtų paliesti Corpus Ludus Militaris (CLM) – Migruojančių meno akademijų kontekste organizuojamas renginys Panemunėje.  

Renginio praktinė šerdis – tai kūrybinės dirbtuvės, kurių metu studentai iš Vilniaus Dailės Akademijos, Kauno Technologijos Universiteto ir Veimaro Bauhauzo Universiteto, padedami dėstytojų iš Lietuvos ir Vokietijos, kurs eksperimentinius, žaidiminėmis strategijomis paremtus meninius projektus. Kūrybiniai rezultatai nebus angažuoti į išimtinai kompiuterinius žaidimus ir sieks apimti platų išraiškos priemonių ratą nuo konceptulaus teksto iki performanso, video arba animacijos. Projektų tematika galėtų sietis tiek su pilies istoriniu kontekstu, kraštovaizdžiu ir karinių scenarijų estetika, logika, taktika ir choreografija, tiek su sparčiai kintančiu politiniu diskursu šalyje (auganti karo kaip realaus įvykio nuojauta). Tikimasi, kad dalyvaujančių studentų projektai išvers naratyvias militarines struktūras į meninius objektus, naudojant ne tiek standartinius archetipinius modelius (priešas-draugas), bet pasirenkant sudėtingesnes dinamines formas ir taip pat istorinę bei topografinę su Panemunės pilimi susijusią medžiagą. Platus dalyvaujančių dirbtuvėse studentų ir dėstytojų profesinis spektras (menas<–>kompiuterinės technologijos) atvers naujas ir unikalias menininkų ir technologų bendradarbiavimo galimybes.

Corpus Ludus Militaris vadovaus Žilvinas Lilas (LT/DE), Mindaugas Gapševičius (LT/DE) ir Armantas Ostreika (LT). Renginys apims seriją edukacinių ir meninio pobūdžio užsiėmimų – atvirų paskaitų, dirbtuvių, ekspedicijų, intensyvaus bendradarbavimo sesijų – o jį užbaigs tarptautinė konferencija bei sukurtų meninių ir tyrinėjimo projektų pristatymas su neformaliu idėjų aptarimu. 

Šis Migruojančių meno akademijų renginys Panemunėje yra organizuojamas Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.