Restauravimo labirintai: Molbertinės tapybos konservavimo - restauravimo procesai

Parodoje, pavadintoje „Restauravimo labirintai“, eksponuojamų molbertinės tapybos kūrinių nevienija nei meninis stilius ar kryptis, nesieja nei sukūrimo laikas ar vieta. Visus paveikslus jungia Restauravimo sąvoka. Nors eksponuojami molbertinės tapybos darbai, tačiau čia svarbesni ne jie patys ar kūrėjai, o paveikslų pažeidimų „diagnozė ir gydymas“, t. y. konservavimo-restauravimo procesai, kurie, anot žymus italų restauravimo teoretiko Cesare Brandi (1906–1988),  ...negali būti traktuojami kaip paslaptis, negali būti iškelti už laikmečio ribų...

Panaudojant Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros studentų restauruotus paveikslus bei restauravimo procedūrų dokumentinį fiksavimą, parodoje siekiama  supažindinti su pagrindiniais molbertinės tapybos restauravimo etapais: pagrindo, grunto, dažų sluoksnio tvirtinimu, lako ploninimu, tapybos sluoksnio retušavimu. Šie procesai – lyg labirintas įtraukiantis restauratorių į labai sudėtingą ir atsakingą, bet kartu labai įdomų tinkamiausių darbo metodų ar priemonių paiešką.

Paroda sukomplektuota iš restauruotų tapybos kūrinių ir jų restauravimo procesą bei pagrindines atliktų darbų sąvokas pristatančios medžiagos, todėl žiūrovams siūloma stabtelėti ir šiuos „komplektus“ patyrinėti kiek atidžiau.

Pastaraisiais metais Vilniaus dailės akademijos studentų restauruotus kūrinius paskolino šios aukštosios mokyklos muziejus, Lietuvos dailės muziejus ir privatūs asmenys.

Parodos rengėjas VDA Paminklotvarkos katedra

Parodos atidarymas vyks spalio 26 d. 17 val. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44, Vilnius.
Paroda vyks iki lapkričio 7 d.