• Naujienlaiškis
 • Rosanda Sorakaitė

  Sveikiname Rosandą Sorakaitę!

  VDA absolventė laimėjo „Jaunojo tapytojo prizo“ konkursą, nutapiusi subtilią drobę „Nakties šviesos“


  Nuotr. DELFI (A. Ufartas)

  R. Sorakaitė, duodama interviu portalui delfi.lt pasakojo, jog sukurti šį kūrinį ją įkvėpė paprastas, bet talentingai nutapytas motyvas – nakties šviesų žaismas jos kambaryje. Nugalėtoja teigė ne kartą dalyvavusi šiame renginyje, tačiau laurus skynė pirmą kartą.

  Jaunojo tapytojo prizas  garantuoja renginio kokybę – žinai, kad bus ir sklaida, ir solidi parodų salė. Nuo pat pradžių stebiu šį konkursą, peržiūriu visus dalyvių darbus. Man įdomu, ką daro mano bendraamžiai.

  R. Sorokaitė

  Jaunojo tapytojo prizas (JTP) – vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse, vykstantis nuo 2009 metų. Šis projektas sujungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – pristatyti savo šalies tapatybę, meno mokyklų praktikas ir asmeninį kūrybos potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku, svarbia jaunųjų kūrėjų platforma.

  Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse.Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys jauniesiems meninkas Baltijos šalyse. JTP yra orientuotas į visų sričių menininkus iki 30m., turinčius ar beįgyjančius meninį išsilavinimą.

  Projekto mecenatai: Dali Van Rooij Rakutyte, Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz šeima ir Lewben Art Foundation

  Plačiau