• Naujienlaiškis
 • Spalio 17 d. 14.30 val. VDA akademinė bendruomenė kviečiama į paskaitą-diskusiją su Nidos meno kolonijoje šiuo metu reziduojančia tarpdisciplininio meno kūrėja Julie Laenkholm.

  Julie Laenkholm yra Danijoje gimusi, Niujorke gyvenanti ir aktyviai kurianti jauna menininkė. Julie kūryba vystosi įvairių medijų kontekste. Save menininkė vadina skulptore, o savo kūrinius – skulptūrinėmis situacijomis, nepriklausomai nuo to, ar tai tradiciškai suvokiama skulptūra ar tam tikrai vietai bei laikmečiui skirto performanso fragmentas. Savo kūryboje J. Laenkholm gilinasi į kūno ir jį supančios aplinkos dialektinį santykį. Autorės kūrybiniam tyrimui pasitelktas dialektinis metodas reikalauja įvairius žmogaus viešo gyvenimo fragmentus, jo vidinio pasaulio modelius analizuoti kaip nuolat dinamiškai besivystančius ir kintančius. Tokiam tyrimui vystyti menininkė neretai pasitelkia bendruomenių ritualines praktikas, dešimtmečiais besiformavusias ir kiekvienos kartos skirtingai suvokiamas tradicijas.

  Reziduodama Nidoje J. Laenkholm tyrinės Lietuvoje populiarių liaudies dainų festivalių rezistencinę semantiką ir atvejus, kuomet ribotam laikui žmones suvienijantis masinis muzikos renginys gali tapti politiniu argumentu.  

  Julia Laenkholm yra pirmoji Danijos menininkė 2015 m. gavusi Magistro laipsnio studijas finansuojančią stipendiją Parsons Sholl of Design aukštojoje mokykloje (JAV). Menininkės kūrybiniai  ieškojimai  dažnai skatinami skiriant jai įvairias kūrybines stipendijas.

  Spalio 26 d. projektų erdvėje Vilniuje, Sodų g. 4, bus atidaryta J. Laenkholm personalinė paroda.

  Susitikimas vyks spalio 17 d. 14.30 val. VDA Klaipėdos fakulteto  I-ojo aukšto hole.
  Renginys atviras. Renginys vyks anglų kalba. Trukmė 1,5 val.

  www.julielaenkholm.com

  Information in English