• Naujienlaiškis
  • Tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje - katedros BA studijų absolventų triumfas

    2016 m. lapkričio 26 d. vakarą Šiauliuose praūžė tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio "uragaraninė" dalis - VIRUS MADA. Tradiciškai renginyje savo kolekcijas pristatė Kostiumo dizaino katedros studentai ir absolventai.

    Su pasididžiavimu informuojame, jog I vieta ir 500 Eur premija skirta Lukui Juodžiui ir Aušrai Krapavičiūtei (Vilnius) už kolekciją FADING SHADOWS (BA stsudijų baigiamasis darbas, vadovė prof.dr. J. Vazalinskienė). Mados kūrėjai publiką kvietė pasinerti į sapnų pasaulį. Savo inspiracijai panaudoję sapnų ir pasąmonės koncepciją, kūrėjai pademonstravo paralelę tarp metafizinio žmogaus, kaip asmens pasaulio ir tarp drabužio, kaip saviraiškos priemonės. Tyriausias asmens individualumas kyla iš pasąmonės, o sapnas yra aiškiausia pasąmonės priemonė tai išreikšti. Ieškant individualumo atrandamas dvasinis išskirtinumas, kuris išoriškai pasireiškia per drabužius, nes tai ką žmogus dėvi, atspindi jo vidų.

    III vieta ir 200 Eur premija skirta JUSTINAI SEMČENKAITEI (Vilnius) už kolekciją GIRL POWER (BA studijų baigiamasis darbas, vadovė doc.R.Maldutienė) Autorė drąsiai teigia, jog tai kolekcija – manifestas. Drąsioje kolekcijoje vaizduojami šių dienų grožio standartai su žiupsneliu ironijos. Autorei nepatinka, kaip šiais laikais iškreipiami grožio standartai medijose ir internete, kokią įtaką tai daro grožio suvokimui, todėl ji nusprendė tai pademonstruoti subtilia ironija.

    Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/virusmada/?hc_ref=PAGES_TIMELINE