• Naujienlaiškis
 • 2016 m. rugsėjo 27 dieną Lietuvos dailininkų sąjungos Arkos galerijoje gausiai susirinkusiai dailininkų ir meno mylėtojų publikai buvo pristatyta 4- osios Vilniaus keramikos meno bienalės ekspozicija. Joje dalyvauja ir VDA Keramikos katedros dėstytojai ir studentai.

  Šių metų Vilniaus keramikos bienalės tema - tai, kas telpa į „Molis ir… „ sąvoką.

  Pagrindinė profesoriaus Liudviko Strolio premija suteikta dailininkui,

  VDA garbės profesoriui  Juozui Adomoniui už kūrinį „Mizarų girios vizija“ .

  Laureatui suteikta teisė būsimos 2018 metų bienalės kontekste surengti personalinę parodą.

  Lektorė Jurgita Jasinskaitė už keramikos kūrinį „Įkvėpimas" apdovanota bienalės diplomu.

  Vilniaus keramikos bienalės kontekstas -  susitelkti į gal būt ir pačiam dailininkui visiškai netikėtus amplua, siekiant keistis, pabandyti kažką naujo meninių idėjų, medžiagų pasirinkimo srityse. Gerai žinome, kad įvairiais istoriniais keramikos amato ir meno laikotarpiais molis dažnai buvo ir yra  derinamas su kitomis medžiagomis, siekiant, naujų estetinių savybių, meninės raiškos. Papildomos medžiagos, jungiamos su tradicinėmis keramikos išraiškos priemonėmis, gali suteikti kūriniams netikėtų savybių, bei suponuoti netikėtus kontekstus. Vienas iš projekto tikslų ir yra pakviesti  kūrėjus patyrinėti naujų komponentų meninės išraiškos galimybes, kurios kartais gali būti ir kraštutinės. Tačiau nepaisant kitų medžiagų ir priemonių “invazijos”, dailininkai bus kviečiami savo kūriniams panaudoti ne mažiau kaip penkiasdešimt procentų molio.

  Parodoje taip pat dalyvauja doc. Rasa Justaitė Gecevičienė, absolventai – Gintarė Miškinytė, Martynas Margevičius, Robertas Reketis.