• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 21-26 d. Grafinio dizaino katedros dėstytojų prof. Aušros Lisauskienės ir doc. Roberto Jucaičio bei 2-3 k. studentų komanda lankėsi Ecole Estienne aukštojoje dizaino mokykloje (Paryžius, Prancūzija). Pristatome kūrybinių dirbtuvių rezultatus – 6 grupių, sudarytų iš Lietuvos ir Prancūzijos studentų, sukurtus plakatus, integruojant praturtintos realybės programą AURASMA  ir taip pat studentų atsiliepimus apie kūrybines dirbtuves.

  3 kurso studentė Violeta Mackialo:
  „Workshopo rezultatas - interaktyvus atvartas naudojant AURASMĄ programėlę.  "No paper News" kūrybinėse dirbtuvėse pasirinkome kalbėti apie neįprastą, mažai kam žinomą, bet itin svarbią Prancūzijai erdvę - La Petite Ceinture (eng: little belt). Ši vieta, tai sena apleista metro stotis. Anksčiau ji buvo apjuosusi Paryžių ratu, kad būtų lengviau susisiekti ir transformuoti krovinius, dabar ši stotis - slaptas objektas į kurį patekti skirta ne kiekvienam. Savo darbu norėjome parodyti paralele tarp matomo ir nematomo Paryžiaus, tarp šviesos ir tamsos, vaikštant po senąjį metro tunelį, tarp urbanistinio, lekiančio tempo, ir tykios ramybės, kuri įsivyrauja ant senų miesto kūrimosi griuvėsių."

  2 kurso studentės Aurelija Slapšytė ir Justina Navickaitė:
  „Kūrybinės dirbtuvės labai patiko, labai įdomu stebėti kitą kultūrą, kitą mokyklą, kitokius mokymo metodus. Džiugu, kad turėjome galimybę susipažinti su studentais iš Paryžiaus ir kartu generuojant idėjas sukurti bendrą darbą. Labai džiugino, šių dirbtuvių metu vykę miesto tyrinėjimai, bandant atrasti tikrąjį Paryžių bei stebint žmones gyvenančius kasdienį gyvenimą jame."

  3 kurso studentė Monika Vosyliūtė:
  „Kūrybinių dirbtuvių metu buvo smagu ir tuo pat metu neįprasta pamatyti Paryžių vietinių studentų akimis, leistis  į kelionę po Opéra Garnier ir susipažinti su Lorenzo Papace darbais Galeries Lafayette vitrinose. Su  paryžiečiais studentais dirbti buvo paprasta, lengva ir tai pasirodė kaip puiki erdvė išmokti prancūzų kalbos frazių."

  3 kurso studentė Olga Grinko:
  „Įspūdžiai - puikūs, dirbtuvės su užsienio komanda privertė išlipti iš komforto zonos operatyviai organizuojant darbus anglų kalba su žmonėmis, su kuriais neteko dirbti anksčiau. Kompetentingi dėstytojai ir draugiški studentai visų dirbtuvių metu įkvėpė su užsidegimu kurti."

  3 kurso studentė Ugnė Balčiūnaitė:
  „Kūrybinės dirbtuvės Paryžiuje suteikė galimybę susipažinti su miestu ne tik iš turistinės pusės, bet apsilankyti ir tolimesniuose, gyvenamuosiuose rajonuose. Darbas grupėje su prancūzų studentais leido užčiuopti jų kūrybines problemas, stipriąsias ir silpnąsias abiejų akademijų vietas bei išsilaisvinti nuo stereotipinio mąstymo. Patirtis labai puiki, o kelioninėje kuprinėje dar ilgai išliks ne tik visokio plauko atsiminimai, bet ir prancūziškų sūrių kvapai."