Pelkės laboratorija. Urtė Bakaitė ir Marija Sučilaitė

Pelkė yra viena svarbiausių mūsų gamtos vietų. Joje užkoduota begalė informacijos - nuo biologinės įvairovės ir gamtinių išteklių iki mitų ir pasakų apie mistines būtybes. Sunkiai kontroliuojama, mutuojanti ir prieštaringa pelkė išlaisvina mūsų kaitai pasiduodančią vaizduotę. Liūliuojantys ir hipnotizuojantys vaizdai įtraukia ir palieka mus tarpe tarp regimybės ir neregimybės. Pelkė yra mūsų gamtinis savitumas ir kartu būsena, kai prarandame stabilumą ir atsiduriame akistatoje su nežinomybe. Įgavę laisvę nuo tikrovės ir pasilikę su savimi, galime save perkurti, perkonstruoti.

Tai kartu ir kūrybinės būties terpė, būsena, kurioje esame su savimi ir gamta. Lėtai ir meditatyviai rėždamos linoleumą mes grimztame savo susikurtame vaizde, spausdamos jį užkonservuojame ateičiai. Kiekvienas atspaudas gimsta skirtingas, vis kitaip jautrus, keldamas kūrybinį pasimėgavimą.

Plėtodamos tarpiškumo būseną pelkių formate, laboratorijos metu ieškosime sąlyčio taškų su savais pasaulėvaizdžiais ir pelkių informacija.

Trys etapai tai lyg žingsniai mūsų kūrybinam procese – pirmajame plūduriuosime tame, ko nežinome, antrajame bandysime susisteminti tai, ką žinome, o trečiasis liks mūsų išaugimų ir minčių tyrinėjimui.

Parodinėje erdvėje ,,5 malūnai’’ nuo kovo 28 dienos vyks jaunų menininkių Urtės Bakaitės ir Marijos Sučilaitės keturių savaičių trukmės pelkės laboratorija suskirstyta į tris etapus:

• pelkė ir gelmės (procesai kovo 28 - 29 d., rezultatų paroda kovo 30 - balandžio 3 d.)

• pelkė ir paviršiai (procesai balandžio 4 - 5 d., rezultatų paroda balandžio 6 - 10 d.)

• pelkė ir rinkiniai (procesai balandžio 11 - 12 d., rezultatų paroda balandžio 13 - 17 d.)

Laboratorijas baigsime apibendrindamos radinius parodoje balandžio 18 – 26 dienomis.