• Naujienlaiškis
 • Naujasis estų kultūros plakatas

  2017 01 10 16.00 - 2017 01 21

  Sausio 10 d. 18 val. galerijoje „Akademija“ atidaroma naujojo estų kultūros plakato paroda

  Susitikimas su parodos kuratoriumi Marko Kekiševu ir dizaineriu Andėjumi Kormašovu vyks sausio 10 d. 16 val. prof. Felikso Daukanto auditorijoje („Titanikas“, Maironio g. 3). Svečiai  papasakos apie Estijos grafinio dizaino aktualijas ir pristatys HGDF renginius.

  Paroda veiks iki sausio 21 d. 


  Naujojo estų kultūros plakato parodoje eksponuojami darbai, pateikti Haapsalu grafinio dizaino festivaliui 2015 m. Šis renginys skiriamas plakato meno vystymui ir autorinio kūrybinio braižo išryškinimui grafiniame dizaine. Festivalis rengiamas jau 10 metų ir kas antrais metais į jo programą įtraukiamas kultūros renginiams skirtų plakatų konkursas. Jo dalyvių darbai yra eksponuojami parodoje, kuri debiutuoja Haapsalu parodų rūmuose, o vėliau keliauja po Estiją ir užsienio šalis. Parodos ypatumas – Estijos kultūros renginių vizualinio įvaizdžio skirtingumų demonstravimas, kartu atspindint laikmečio dvasią ir skirtingą autorių kūrybinį braižą.

  Parodoje galime pamatyti darbus, grindžiamus visiškai skirtingais kūrybiniais principais, atlikimo technikomis bei socialiniais kriterijais, tačiau visi kartu jie sudaro stebėtinai vieningą visumą, atspindinčią šalies kultūrinio gyvenimo įvairovę. Nors pastaraisiais metais komunikacinė kultūrinių plakatų vertė gerokai sumažėjo, tačiau jų meninė vertė nuo to nesumenko – priešingai, Estijos kultūriniai plakatai yra vertinami tarptautiniu mastu ir sėkmingai dalyvauja festivaliuose bei konkursuose įvairiose šalyse. Galerijos „Akademija“ rengiamoje parodoje bus galima pamatyti 80 plakatų, sukurtų penkiasdešimties autorių.

  Plačiau apie parodą


  Kuratorius

  Dizaineris Marko Kekishev

  Rengėjai

  Estijos grafikos dailininkų sąjunga
  Lietuvos grafinio dizaino asociacija
  Vilniaus dailės akademija

   

  Naujasis estų kultūros plakatas
  Pilies g. 44, galerija „Akademija“
  Pilies g. 44, galerija „Akademija“, Vilnius