Projektinė veikla

 Projektas: „Disciplina šiandien. Menininkų rezidencijų mainai ir parodos“

Projekto kodas EEE-LT07-KM-01-K-01-035
Projekto būsena Įgyvendinama sutartis
Projekto išlaidų suma 168.119,78 Eur
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2015-04-01 – 2017-04-30

Projekto tikslai

Pagyvinti profesionalaus meno produktų sklaidą Lietuvos regionuose ir ugdyti pasitikėjimą bei susidomėjimą Norvegijos, Lietuvos ir Islandijos šiuolaikiniu menu. 


Projektą įgyvendina Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija kartu su 4 partneriais iš Norvegijos, Islandijos ir Lietuvos. Tarptautinio kūrybinės koprodukcijos projekto metu vyko: Lietuvos, Norvegijos ir Islandijos menininkų rezidencijų mainai; projekto rezultatai - 10 vizualiojo ir tarpdisciplininio meno kūrinių pristatymas Lietuvos regionuose (Neringoje, Klaipėdos raj., ir Žeimiuose, Jonavos raj.), Vilniuje ir Osle.

Projekto tema - disciplina šiandien. Disciplina projekte suprantama ne tik kaip prievarta, bet ir kaip konstruktyvus būdas įveikiant šiuolaikinę visuomenę persekiojantį nerimą, kurį sukelia neribota laisvė. Projekte dalyvaujantys menininkai bando aiškintis kaip disciplina dabar reiškiasi per įvairių religinių, sportinių, sveikatinimo ir kitokių bendruomenių veiklą ir stengiasi išryškinti skirtingus disciplinos fenomeno aspektus. Tikslinės projekto grupės: neprofesionali įvairaus amžiaus grupių auditorija Lietuvos regionuose, Norvegijoje ir Islandijoje; profesionali jaunų ir pažengusių menininkų, kuratorių ir VDA studentų auditorija.


Projektą finansuoja

Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programa ir Lietuvos kultūros taryba

Visa projekto informacija lietuvių ir anglų kalbomis