• Naujienlaiškis
 • Susitikimas su architektu PĒTERIS BLŪMS

  Spalio 11 dieną 18 val. kviečiame susitikti su Pēteriu Blūms (g. 1949), vienu garsiausių architektų iš Latvijos, dirbančių su istorine architektūra.

  Nuo 1993 metų P. Blūms vadovauja jo įkurtam architektų biurui UAB “Konvents”, dirba Latvijos valstybinės kultūros paveldo inspekcijos ekspertu. Trečiadienio vakarą P. Blūms skaitys pranešimą, kurios metu pristatys savo gyvenimo patirtį, reikšmingus įgyvendintus projektus. Renginys vyks anglų kalba.2017 metais Latvijos statybų pramonės apdovanojimuose pripažintas metų architektu, Peteris Blūms yra pelnęs daugybę apdovanojimų už restauracijos projektus, Latvijos ministrų kabineto įvertinimo diplomą (Diploma of Appreciation, 1995), Latvijos valstybinės kultūros paveldo inspekcijos apdovanojimą už geriausius architektūros tyrimų darbus istoriniuose pastatuose (2016 m.), parengęs daugiau kaip 100 publikacijų, o jo sudaryta knyga „Medinė Ryga“ pripažinta geriausia metų knyga (Best Book 2000).

  P. Blūms dirbo su tokiais projektais kaip:
  Rygos UNESCO istorinio centro plano parengimu (bendradautorius);
  - XVIII a. medinė Lūdzos sinagoga (Latvijos architektų sąjungos; Latvijos Architektūros; Latvijos Statybininkų asociacijos apdovanojimai už geriausią restauracijos projektą);
  - Ventspilio pilies restauracija (2014 m. Grand Prix Ventspilio savivaldybės architektūros ir 2012 m. Latvijos statybų pramonės apdovanojimai už restauracijos darbus; Valstybinės kultūros paveldo inspekcijos apdovanojimas už geriausią bendradarbiavimą tarp užsakovų ir architektų);
  - Vilos “Mohrberg” restauracija (Latvijos inžinierių asociacijos I vietos apdavanojimas kategorijoje “Restauracija”) ir daugeliu kitų projektų.

  Renginio vieta – A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys", Dominikonų g. 15, Vilnius.
  Renginys – nemokamas.
  Renginys vyks anglų kalba.