• Naujienlaiškis
 • Sveikiname 2 kurso Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros studentę Modestą Žemgulytę, „Poster for tomorrow“ bendruomenės organizuotame tarptautiniame plakatų konkurse „Right to healthcare“ laimėjusią 14-ą vietą ir patekusią į geriausiųjų šimtuką. Darbo vadovai doc. Robertas Jucaitis ir lekt. Marius Žalneravičius.
  Bendras konkurso tikslas buvo atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienas žmogus turi teisę į sveikatos priežiūrą ir apsaugą. Konkurse dalyvavo 4980 dalyviai iš viso pasaulio. 
  Modesta apie plakato kūrimą pasakoja:
   

  Plakato idėja – parodyti, kad kažkam gauti švaraus vandens yra tolygu laimėti loterijoje. Nusprendžiau beveik identiškai atkartoti tipinio, visame pasaulyje atpažįstamo loterijos bilieto grafinę išvaizdą. Naudodama bilieto elementus perteikiau svarbią statistinę informaciją, pritaikiau loterijose naudojamas frazes. Visa tai buvo įdomi nauja patirtis, kadangi niekad nedalyvavau pasauliniam konkurse. Sunkiausia buvo teisingai suvokti, ko iš dizainerių tikisi konkurso vertintojai.

  Įdomu tai, kad gruodį, Modestos sukurtas plakatas pradėjo kelionę po 32 pasaulio valstybes, kuriose bus rengiamos konkurso „Right to healthcare“ geriausiųjų darbų šimtuko parodos. Šiuo metu plakatai eksponuojami Prancūzijoje, Irane ir Rusijoje.