• Naujienlaiškis
 • Dizaino katedros studento Dominyko Budino projektas „Air Shield“ pelnė antrą vietą ir 6000 Eur prizą tarptautiniame „Electrolux Design Lab 2015“ konkurso finale, kuris vyko spalio 15 d. Suomijos sostinėje Helsinkyje.

  Helsinkyje vykusiame tarptauniame dizaino konkurse „Electrolux Design Lab“ Vilniaus dailės akademijos studentas Dominykas Budinas užėmė antrąją vietą. 23 – ejų lietuvis pristatė „Oro skydo“ – kūdikio vežimėlio su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, idėją. Ši inovacija oro valymo kategorijoje studentui pelnė vietą tarp kitų penkių finalininkų ir pasaulinį pripažinimą. Jam atiteko 6 tūkst. Eur premija.
  Šiais metais konkursui paraiškas pateikė net 1500 atstovų iš 56 skirtingų pasaulio šalių. Įveikę tris etapus į konkurso finalą pateko tik šeši atstovai, tarp kurių – ir lietuvis. 
  Konkurso komisija įžvelgė ne tik D. Budino pasiūlytos inovacijos aktualumą, bet ir prognozavo jam komercinę sėkmę bei galimybę įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje.

   

  Miestų užterštumo problema reikalauja nedelsiant imtis efektyvių veiksmų, todėl ši idėja padėtų išspręsti didžiąją dalį problemų, susijusių su oro tarša. Šis prietaisas – svarus indėlis, prisidedantis prie gyvybių išsaugojimo visame pasaulyje. Tikėtina, kad realizuota idėja prekyboje susilauktų dėmesio, ypač miestuose, kuriuose didelė populiacija.

  Konkurso komisija

  Paklaustas apie sėkmę konkurse, D. Budinas atskleidė, kad teikdamas paraišką tikėjosi patekti į TOP 100, tačiau galimybė savo idėją pristayti finaliniame renginyje ir prizinė vieta jam – siurprizas.
   

  Labai džiaugiuosi savo laimėjimu. Tarptautinis konkursas „Electrolux Design Lab“ suteikia galimybę ne tik savo idėjas pristatyti pasauliui, tačiau yra ir mokymosi proceso dalis, kuri atveria kūrybinę laisvę ir skatina inovacijų diegimą.

  Dominykas Budinas

  Nors Lietuvos atstovams ir ankščiau yra pasisekę patekti tarp finalininkų, tačiau šių metų pasiekimas – didžiausias per visą dalyvavimo konkurse istoriją. Džiaugiamės, kad mūsų šalį atstovaujantis jaunasis dizaineris tapo prizininku ir yra antras pagal gerumą visame pasaulyje. Įveikti pažangias ir inovacijas plačiai taikančias šalis – iš tiesų didelė pergalė.

  „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys

  Prestižinių jaunųjų dizainerių apdovanojimų ceremoniją Suomijos sostinėje stebėjo daugiau kaip 200 žurnalistų, blogerių ir kitų „Electrolux“ partnerių iš viso pasaulio. Prizininkus vertino kompetentinga komisiją, kurią sudarė trys pasaulyje pripažinti dizaino srities profesionalai.
  Tarptautinis koncepcinių buities prietaisų konkursas „Electrolux Design Lab” kiekvienais metais skelbia skirtingą temą ir baigiasi finaliniu renginiu viename iš Europos miestų. Šių metų konkurso tema – laimingi ir sveiki vaikai, kurios įkvėpti dalyviai turėjo pristatyti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų: maisto ruošimo, drabužių priežiūros arba oro valymo. Vieninteliai keliami kriterijai – paprastas naudojimas, aiški paskirtis, praktiškumas, gyvenimo kokybės gerinimas ir naudotojo poreikių atitikimas.
  13 kartą surengto konkurso nugalėtoju ekspertų komisijos sprendimu tapo Jungtinės Karalystės atstovas, pateikęs praktišką idėją, kaip maisto gaminimą paversti įdomia ir praktinius įgūdžius lavinančia veikla mažiesiems. Nugalėtojas turės galimybę atlikti šešių mėnesių mokamą stažuotę pasauliniame „Electrolux“ dizaino centre ir gaus 10 tūkst. eurų premija.

  Finalo ir apdovanojimų ceremonijos vaizdo įrašas

  (Dominyko pristatymas - 32 min. 54 s., apdovanojimų ceremonija 2val. 7min. 40 s.)


  Į konkurso geriausiųjų šimtuką (TOP-100) taip pat pateko Vilniaus fakulteto Dizaino katedros antro kurso studentų Agotos Rimšaitės, Simono Palovio ir Valerijos Lazuchenkovos projektai (projektų vadovas doc. Povilas Juškaitis).

  Apie Dizaino katedros studentų projektus