• Naujienlaiškis
 • „ArtVilnius'17“ programoje – 5 VDA galerijos ir kūrybinės dirbtuvės

  Birželio 8–11 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyks aštuntoji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius'17“, kurioje šiemet dalyvaus 55 galerijos, 200 menininkų iš 20 pasaulių šalių. Šalia pagrindinės galerijų programos, mugėje bus pristatyta ir išaugusi projektų zona, kurioje – kviestinės tarptautinės meno institucijos ir menininkai. Vilniaus dailės akademijai programoje atstovaus 5 VDA galerijos: „Artifex“, „ArGenTum“, „5 malūnai“, „Akademija“ ir „Titanikas“. 


  Galerija „Akademija“ 

  Bendras menininkių Eglės Gandos Bogdanienės ir Laisvydės Šalčiūtės projektas „Sensibus“. Tai paroda apie jausmus. Šiuolaikinį vizualumą ir su juo susijusį postjausmingumą lemia Vakarų pasaulio didžiulė vaizdų sklaida ir nesulaikomai augantis, tiesiog mus visus skandinantis reginių srautas. E. G. Bogdanienės ir L. Šalčiūtės kūryba neatsietina nuo moters ir menininkės savivokos. Jos savo kūriniuose dialogizuoja ir polemizuoja su mus supančio pasaulio primestais moteriškumo stereotipais. Plačiau


  „Meilė tvyro ore“, Laisvydė Šalčiūtė, 2015 m. 


  „Titanikas“

  Šiemet „Titanikas“ pristato Dovilės Bagdonaitės ir Kristijono Žungailos kūrybą. Vienas šių metų galerijos tikslų – siekis pristatyti čia dar nerodytą VDA padalinį – Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrą, kuriai atstovauja menininkė Dovilė Bagdonaitė. „ArtVilnius'17“ mugei D. Bagdonaitė kuria specialų kūrinį „Vestuvės“, suvertą ant naratyvinio siūlo. Kristijonas Žungaila yra Tapybos katedros magistrantas. Jo kūrybos ir meninio tyrimo objektas yra spalva, erdvė, judesys, būsena. Menininkas sąmoningai orientuojasi į šiuolaikinės europietiškosios tapybos tendencijas, ne tik jas reflektuodamas ir analizuodamas, bet ir bandydamas kelti diskusinę kibirkštį, klausdamas koks yra jų santykis su kaunietiška-vilnietiška tapybos tradicija. 


  „Būrimai“, Dovilė Bagdonaitė, 2016 m.


  „Erdvė tarpinei būklei“, Kristijonas Žungaila, 2016 m. 


  „5 malūnai“

  Roko Valiaugos video instaliacija „Fast Pace Slow Race / 2017“.

   
  „Fast Pace Slow Race“, Rokas Valiauga, 2017 m. 


  „Artifex“

  Šiemet galerija pristatys dvi gerai žinomas tekstilės menininkes: Kauno fakulteto Tekstilės katedros docentę  Liną Jonikę ir Jurgą Šarapovą. Abi menininkės išsiskiria ypatinga kūrinių precizika ir individualia tekstilės panaudojimo strategija: Lina Jonikė jungia fotografiją ir rankomis siuvinėtą plastiką, Jurga Šarapova kuria koliažus apjungdama siuvimą, siuvinėjimą, audimą, piešinį ir kitą. „ArtVilnius‘17“ mugės metu bus demonstruojamas naujausias L. Jonikės kūrinių ciklas „Paslaptys“. Jurga Šarapova paskutiniu metu kuria ne tik tekstilės objektus, bet „mixed media“ koliažus, kurių kolekcija „Cumulus Congestus“ (apie 200 vnt.) bus pirmą kartą pristatoma mugės metu kartu su erdviniais tekstilės objektais.


  „Skalbėja ant ledo“ ir „Skalbėja su veidrodžiu“, Jurga Šarapova.


  „Paslaptys“, fragmentas, Lina Jonikė, 2016 m. 

  Galerija „ARgenTum“

  Tęsdama savo misiją – rodyti metalo plastikos meną, galerija „ARgenTum“ pristato metalo meno kūrėją Birutę Stulgaitę. Menininkės albumo „Gryna“ teksto autorė menotyrininkė profesorė A.Aleksandravičiūtė išskiria tris kūrybos sritis: papuošalai, gintaras, objektai. Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje pristatomi menininkės kūriniai-objektai, sukurti 2012–2016 m. 


  „Torsas“, Birutė Stulgaitė


  Kūrybinės menininkų dirbtuvės | Kuratorė Milda Dainovskytė (galerija „5 malūnai“)

  Justė Pečiulytė | Atmosferos sustatymas:

  Menininkė siūlo seriją kūrybinių dirbtuvių, skirtą alternatyvaus dizaino metodo vystymui. Kūrybinės dirbtubės yra VDA doktorantūros studijų bei ArcInTexETN projekto dalis. Įsivaizduokite studiją, kurioje „atmosferos sustatymas“ (ang. atmosphere staging) – tai būdas modeliuoti gyvenimo formas. Vietoj dominuojančios „interjero dizaino“ technikos interjerai būtų kuriami improvizuotai, sustatant medžiagines aplinkas bei situacijas. Interjero paviršiai, tarsi tarpininkai, pastoviai įtakoja mūsų juslinį erdvės suvokimą. Dirbtuvių dalyviai kviečiami tapti erdvės atmosferų sustatytojais, panaudojant scenografijai būdingus elementus (ang. prop) iš skirtingų medžiaginių paviršių.

  Mindaugas Reklaitis | Matoma-ne-matoma:

  Į judesį reaguojanti garso instaliacija. Pasitelkiant žmogaus skleidžiamų elektromagnetinių bangų skaitytuvą ir konverterį į garsą, sukuriama galimybė ausimis „stebėti“ nematomas erdvines realijas, jas veikti savo kūnu ir esamą interjero erdvę transformuoti į performanso platformą, kaip alternatyvų būdą praktikuoti architektūrinę erdvę.

  Miglė Pūžaitė | Komiksų kūrybinės dirbtuvės

  Tomas Daukša | Sniego žmogaus viliojimas:

  Kūrybinių dirbtuvių metu atkuriama Sniego žmogumi tikinčios bendruomenės Sniego žmogaus viliojimo praktika. Užuot išaiškinęs arba paneigęs Sniego žmogaus egzistavimą, viliojimo veiksmas tampa ritualu, patvirtinančiu bendruomenės tikėjimą kriptidu. Šią praktiką iš miško perkėlus į miesto erdvę atsiskleidžia jos absurdiškumas. Kūrybinėmis dirbtuvėmis siekiama atkreipti dėmesį į kasdieniame gyvenime atliekamus, tikėjimą patvirtinančius, tačiau žinojimo nesuteikiančius ritualus.


  Visas mugės dalyvių sąrašas
  Bilietus galite įsigyti renginio metu arba bilietai.lt