• Naujienlaiškis
 • Jonas Aničas

  SKULPTŪRA

  Parodos atidarymas vyks balandžio 6 d. 11 val. Lietuvos kultūros ministerijoje (J. Basanavičiaus g. 5, Vilnius).

  Atidaryme dalyvaus kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson.


  Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje pristatoma naujausia, per pastaruosius keletą metų sukurta Jono Aničo darbų kolekcija.

  J. Aničas (g. 1987 m.) – jaunosios lietuvių skulptorių kartos atstovas, savo praktikoje jungiantis ready-made, konceptualios kalbos ir post-simbolistines praktikas. Jo objektuose vienodai svarbūs yra tiek natūralūs, tiek kultūriniai prisilietimai. Pirmuoju atveju tai yra lyg (sic!) savaiminiai korozijos ir irimo procesai. Ne vieną tokį, chemiškai ar fiziškai pakitusį, gamtoje ar apleistoje industrinėje, buitinėje aplinkoje rastą (kitų žmonių išmestą, paliktą, apleistą) objektą menininkas lyg praktikuojantis ekologas surenka ir, pjaustymo, šlifavimo, blizginimo, lakavimo, taip pat kitokiais veiksmais pakoreguoja. Taip žiūrovui pateikiama interpretavimui ir kontekstų skaitymui atvira forma, ironišku kontekstu persluoksniavimu pasižymintis turinys.

  Pats J. Aničas apie savo kūrybą sako: „Medžiagos kūrybai ieškau miesto periferijoje, apleistuose pastatuose, pamiškėse. Kaip skulptorių mane domina artefaktų formos. Kūrybos procese surinkti daiktai yra transformuojami, jungiami tarpusavyje, kiti išnyksta palikdami tik savo kontūrus“.