• Naujienlaiškis
 • Išrinktos gražiausios 2016 m. knygos: daugiausiai apdovanojimų pelnė VDA menininkai


  Nuotr. iš LR Kultūros ministerijos svetainės

  Lietuvos kultūros ministerija kartu su Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos dailininkų sąjunga jau 24-tą kartą surengė gražiausios knygos rinkimus. Iš viso šiemet konkurse dalyvavo 63 leidyklos ir 142 knygos.

  Šių metų pagrindinės premijos laimėtoja ir gražiausios 2016 metų knygos autore paskelbta VDA Grafikos katedros dėstytoja, dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė. Menininkė sukūrė Luther Blisset knygos „Q“ dizainą (leidykla „Aukso žuvys“). Tai istorinis romanas, skirtas reformacijai, todėl dailininkė šiam veikalui parinko asketišką, beveik niekuo neišsiskiriantį knygos dizainą, kuris savo minimalizmu patraukė komisijos akį. 

  Kitas dvi pagrindines premijas laimėjo VDA leidyklos dailininkė Sigutė Chlebinskaitė. Dailininkė šiemet apdovanota už Mindaugo Kvietkausko knygą „Uosto fuga“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) ir garsaus lietuvių menininko Stasio Eidrigevičiaus knygą „Giedanti gaidžio galva“ („Apostrofa“). 

  Grafinio dizaino katedros vedėjos ir dėstytojos prof. Aušros Lisauskienės sukurtas dizainas Eglės Gandos Bogdanienės sudarytam parodos katalogui „Absoliuti tekstilė“ (Vilniaus dailės akademijos leidykla) pelnė apdovanojimą meno albumų teminėje grupėje.

  Konkurse kitas premijas laimėjo buvę VDA absolventai ir knygos meno profesionalai (dailininkai Jokūbas Jacovskis, Kotryna Zylė), o diplomus pasidalino ne vienas Akademijos auklėtinis.

  Vilniaus dailės akademijos premija paskirta dailininkui Zigmantui Butaučiui už Liudo Parulskio knygą „Barokas ir betonas. Fotomanipuliacijos“.

  Gražiausių knygų apdovanojimai ir diplomai jų dailininkams, leidėjams ir spaustuvininkams bus įteikti vasario 23 d. Vilniaus knygų mugės metu Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. 

  Sveikiname menininkus!


  Gražiausios knygos konkurso tikslas – skatinti knygos meną ir jos dizainą, atkreipti dėmėsį į geriausius metų poligrafinius knygos rezultatus ir kūrybinius dailininkų pasiekimus, atrenkant ir paskelbiant gražiausias metų knygas. Konkurse išrenkama metų knyga, 6 premijos skirtingose teminėse grupėse (piniginės premijos) po du diplomus kiekvienai teminei grupei, taip pat  Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos dailininkų sąjunga skiria dar po vieną premiją, taigi, yra apdovanojama 21 knyga. Visos atrinktos knygos yra puikios savo poligrafine, menine ir vizualine kokybe, kiekviena jų verta atskiro apžiūrėjimo, atkreiptinas dėmesys į jos visų dalių – spaudos, popieriaus, įrišimo, maketo, dizaino, šrifto ir kitų elementų visumą. 

  Plačiau apie konkursą