Kūrybinė eksperimentinė kolekcija „UniCos“

Praktinis meninis tyrimas: universalūs drabužiai. Šį kūrybinį darbą sudaro universalių drabužių kolekcija (3 mados objektai ir 7 pilni modeliai), 8 A1 ir 5 A2 formato projektai ir darbo aprašas.

Darbo vadovas: doc. Renata Maldutienė

Meninį tyrimą „UniCos“ meno celėse noriu pristatyti kaip tikėimą žmogumi, tarsi masteliu vertinti ir analizuoti kultūriniams reiškiniams – žmogus, kurdamas savo vizualų paveikslą, reflektuoja ir socialinę aplinką, yra nuo jos priklausomas ir tuo pačiu turi galią ją keisti. Kuriu universalius drabužius, įkvėptus žmogaus organizmo. Tyrimo tikslas – niveliuoti lytiškumo stereotipus aprangoje ir atkreipti dėmesį į aprangos daiktiškumą, belytiškumą. Stilizuojant žmogaus organizmo elementus (širdį, dubenkaulį, DNR, etc.) atliekami eksperimentai, juos iškeliant į paviršių, deginant, dažant, pjaustant, kuriant naujas, bendras abiem lytims konstrukcijas. Objektai tyrime pateikiami kaip dėvimi drabužiai ir kaip meno objektai.

Teorinis darbas: Lyčių vaidmenų transformacijos madoje
Darbo vadovas: Dr. Laima Kreivytė

Tai darbas, kuriame tiriamos lyčių simbolikos transformacijos aprangoje, atsižvelgiant į mados istoriją, sociologiją, vizualios kultūros teorijas ir lyčių studijas. Darbo tikslas – ištirti ir identifikuoti lyčių vaidmenų atspindžius madoje, akcentuojant bendrumus tarp lyčių. Siūlau naujai pažvelgti į lytiškumą mados lauke, ieškant ne skirtumų, bet panašumų, atsižvelgiant ne tik į vaizdinius, bet įtraukiant ir sociologinius bei psichologinius aspektus. Darbe analizuojama socialinių lyčių vaidmenų samprata, atsižvelgiama į mados istorijos kontekstą, tiriamos lytškumo konstrukcijos bei simbolika ir jų transformacijos madoje. Drabužio belytiškumo sampratos sklaida yra svarbi visos visuomenės mastu, nes keičia požiūrį į patį daiktą. Lytiškumas aprangoje aktualus lyčių lygybės atžvilgiu – jis formuoja atitinkamas visuomenės nuostatas.