• Naujienlaiškis
 • Spalio mėn. 17 d. 12 val. VDA Klaipėdos fakulteto studentus kviečiame į zinų kūrimo dirbtuves. Dirbtuves ves menininkas dokt. Paulius Petraitis (LT)/Paul Paper.

  Zinas - tai savarankiškai išleista knygelė. T.y. ziną išleidžia ne leidykla, o pas kūrėjas, dažniausiai naudodamas paprasčiausią spausdintuvą ir padaugindamas kopijas kopijavimo aparatu. Zinai paprastai platinami nemokamai, jais keičiamasi, nors vis dažniau vyksta zinų festivaliai ir kuriasi zinų knygynai, kuriuose zinais yra prekiaujama. Zinai gali būti apie bet ką – muziką, politiką, maistą, kates, fotografijų rinkinys, piešinių kolekcija...

  Paulius Petraitis (g. 1985 m.) gyvena tarp Vilniaus, Londono ir interaktyvioje erdvėje, studijuoja doktorantūroje Midlsekso universitete (Middlesex University) Londone. Menininko interesų lauke - fotografijos menas „po fotografijos“, kuravimo praktikos.

  Pauliaus naujausias projektas "This is It/Now" yra fotografijos paroda, vykusi snapchat'e. Šia paroda siekiama išplėsti erdvių eksponavimo ribas, snapchat'ą naudojant tarsi platformą, kurios kontekste permąstoma slinktis tarp fotografinio vaizdo materialumo ir laikinumo. Nuo 2006 m. Paulius rašo tekstus knygoms. Menininko tekstų yra MoMA, Met Museum bibliotekos kolekcijoje, Dizaino muziejaus leidiniuose Danijoje, Clark Art instituto knygų rinkiniuose, skaitmeninėje Joan Flasch leidinių kolekcijoje, Oslo nacionalinės dailės akademijos bibliotekoje. Šiuo metu P. Petraitis reziduoja Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje.

  Pirmoje kūrybinių dirbtuvių dalyje menininkas supažindins su zinų kultūra bei nepriklausoma leidyba Lietuvoje ir pasaulyje. Antroje, praktinėje dalyje - zino gaminimas. Kiekvienas studentas padarys mini (2-3 atvartų) rankų darbo ziną su savo darbais.

  Šios kūrybinės dirbtuvės yra projekto „Kaleidoskopas: dizainas ir fikcija“, tiriančio dizaino, techonologijų įtaką visuomenei, jos vertybėms, dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

  Kūrybinių dirbtuvių trukmė maždaug 2 val.

  Daugiau apie menininką