• Naujienlaiškis
 • Balandžio 4-5 dienomis Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) vyks Komunikacijos mokslų daktaro (Cum Laude) Pablo Navazo Ostúa (Camilo José Cela Universitetas, Madridas) seminaras „Legitimavimo procesai šiuolaikiniame mene" bei teorinės ir praktinės kūrybinės dirbtuvės „Vizualinis mąstymas ir vizualizacija."

  Seminare bei kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus skirtingų specialybių studentai iš VDA Klaipėdos fakulteto, kitų Baltijos valstybių ir iš Kaliningrado I. Kanto vardo universiteto.

  Seminaro „Legitimavimo procesai šiuolaikiniame mene" metu Dr. P. N. Ostúa kalbės apie šiuolaikinio meno sistemą kaip visumą, dėmesį sutelkiant į šiuolaikinio menininko, jo kūrinių legitimavimo procesus visuomenėje, meno rinkoje. Kaip pavyzdį šioje diskusijoje Dr. P. N. Ostúa pristatys ir analizuos XX a. 9-10 dešimtmečių Anglijos meno lauko fenomeną, grupę „Jaunieji britų menininkai“ („Young British Artists“) bei vieno pagrindinio minėtos grupės nario, tituluojamo brangiausiu pasaulio šiuolaikiniu menininku, Damieno Hirsto kūrybinę karjerą.

  Praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Vizualinis mąstymas ir vizualizacija" studentai nagrinės, kaip sėkmingai pristatyti savo kūrybinį produktą bei kuo efektyviau bendrauti su tiksline auditorija. Analizuos temas: šiuolaikinė vizuali kalba, kūrybinis mąstymas, maksimalus turimų kūrybinių gebėjimų naudojimas, dizainerių kuriamų vizualių naratyvų vaidmuo ir svarba ateityje, ir kitas.

  Dr. Pablo Navazo Ostúa ne tik skaito paskaitas Madrido Camilo José Cela Universitete (UCJC), bet yra CIGMAP (UCJC Tarptautinis valdymo ir politinės rinkodaros centras) mokslinis bendradarbis, Europos tyrimų centro ECRAAL Komunikacijos skyriaus vadovas, konferencijos "TEDxMadrid" (TEDx-Technology Entertainment Design) koordinatorius.

  Daugiau apie Dr. Pablo Navazo Ostúa


  TVARKARAŠTIS

  Balandžio 4 d.
  10:00-12:00 Seminaras „Legitimavimo procesai šiuolaikiniame mene"

  Balandžio 5 d.
  10:00-10:30 Kūrybinių dirbtuvių „Vizualinis mąstymas ir vizualizacija" pristatymas
  10:30-11:30 Turinio ir dinamikos vystymas
  11:30-12:30 Pertrauka
  12:30-14:30 Turinio ir dinamikos vystymas
  14:30-15:00 Kavos pertraukėlė
  15:00-16:00 Projektų pristatymas