• Naujienlaiškis
 • Balandžio 18 d. 14 val. VDA Klaipėdos fakultete įvyks susitikimas su kroatų animatoriumi Joško Marušić. Animatorius praves seminarą studentams „18 animacijos studijų principų“, o po seminaro seks animacinių filmų peržiūra (apie 45 min.)

  Apie Joško Marušić

  Joško Marušić (1952) yra kroatų animacinių filmų, karikatūrų autorius, TV prodiuseris, universiteto dėstytojas. 

  Joško Marušić piešia komiksus, karikatūras, iliustracijas, rašo tekstus, užsiima TV laidų prodiusavimu, meno teorija, tačiau didžiausią dėmesį skiria autoriniams animaciniams filmams. Laikomas vienu žymiausiu Zagrebo animacijos mokyklos kūrėjų, už savo filmus gavęs gausybę apdovanojimų svarbiausiuose animacinių filmų festivaliuose pasaulyje (Annecy, Oberhausen, Ottawa, Zagreb, London Film Festival, Miami, Chicago, Tampere, Lille, Bruxelles, Melbourne, Madrid, Rotterdam, Beograd).

  1987-1989, 1995-1998 m. Joško Marušić ėjo „Zagrebo filmo“ animacinių filmų studijos meninio direktoriaus pareigas. Buvo daugelio filmus vertinančių žiuri nariu, yra įkūręs keletą animacinių filmų mokyklų, kaip kviestinis profesorius dėstė keliuose Europos universitetuose. 1992-1998 m. užėmė animacinių filmų festivalio „Animafest Zagreb“ meninio direktoriaus pareigas. Joško Marušić taip pat yra Zagrebo menų akademijos Animacijos studijos įkūrėjas, jos steigimo koncepcijos ir programos autorius bei pirmasis tos studijos vadovas. Publikuoja tekstus ir straipsnius apie animaciją žurnaluose „Kroatijos filmų metraštis“ ir „Vijenac“ („Vainikas“). Jo tekstai apie animacijos istoriją ir teoriją spausdinti daugelyje rinkinių ir knygų.

  Joško Marušić iliustravo apie trisdešimt paveikslėlių knygelių vaikams bei mokyklinius vadovėlius. Daug kartų apdovanotas aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais už iliustracijas „Grigor vitez“ ir „Ivana Brlić Mažuranić“. Buvo komiksų grupės “Naujasis kvadratas” (“Novi kvadrat”) narys, dalyvavo komiksų grupės organizuojamose parodose, grupės leidžiamų albumų bendraautorius. Taip pat nuolat piešia karikatūras, turėjo karikatūrų skiltį „Studentų laikraštyje“, „Jaunimo laikraštyje“, „Vakarinėse naujienose“, „Laisvojoje Dalmatijoje“ ir k.t.

  Joško Marušić yra Zagrebo miesto muziejaus „Zagrebo animacijos mokyklos“ nuolatinės parodos autorius, lankytojams demonstruojamo dokumentinio filmo „40 metų per 40 minučių“ apie Zagrebo animacijos mokyklą autorius.