• Naujienlaiškis
 • Balandžio 16-20 d. VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) vyks AKI, ArtEZ meno ir dizaino akademijos (Nyderlandai) dėstytojo Bas Könning vedamas tarptautinis kūrybinis seminaras „Konceptualūs principai ir naujas šiandienos dizainerio vaidmuo.“

  Dizaineriai šiandieną vis dažniau savo žinias ir gebėjimus naudoja ne tik kurti konkretų „dizaino produktą“, bet ir inicijuoti procesus, ugdančius ir keičiančius kūrybišką visuomenės narių mąstymą apskritai. Kokiais principais minėtas kūrybiškas mąstymas (angl. design thinking) remiasi ir veikia? Ar tikrai žinome, kaip aktyviai kūrybiškai mąstant, idėja tampa kūnu, t.y. tuo, ką vėliau vadinsime „dizaino produktu“? Seminare daugiausia dėmesio bus skiriama dizaino procesų analizei ir šiuolaikinio dizaino kintančio vaidmens tyrimui.

  Kūrybiniame seminare kviečiami dalyvauti VDA MA studentai ir BA baigiamųjų kursų įvairių dizaino specialybių - interjero, grafikos dizaino, architektūros, garso dizaino ir kt. studentai.

  Dalyviams nereikia turėti specialių įgūdžių ar įrankių, tačiau reikalingas nešiojamas kompiuteris ir/arba pieštukai (rašymo priemonės).

  Dalyvių skaičius - 25 studentai.

  Seminaras vyks balandžio 16-20 d. Kiekvieną dieną seminaras prasidės 10.00 nuo prezentacijos ir baigsis prezentacija 17.00 val. Dienos metu dalyviai turės dirbti akademijos patalpose, grupėse arba individualiai. Dalyvauti seminare reikėtų visas penkias dienas. 

   


       

  Apie Bas Könning

  Bas Könning – savo dizaino kompaniją turintis kūrėjas, kurio interesų ir darbo sritys pačios įvairiausios - nuo bendradarbiavimo nedideliuose kultūros renginiuose iki veiklos svarbiausiose programinės įrangos kompanijose JAV.

  Apie AKI universitetą 

  Olandijos nepriklausomo aukštojo mokslo vadovo „Keutsegids“ duomenimis  AKI universitetas yra vienas geriausių savo srities universitetų  Nyderlanduose.