• Naujienlaiškis
 • Atidarymas: liepos 13 d. (penktadienį) 17 val.

  Paroda veiks iki rugpjūčio 13 d.

  Parodos vieta: M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas.

  Darbo laikas: II–VII 11–17, IV 11–19.


  Parodoje pristatomi menininkai: Brian Benfer (JAV), Nathan Betschart (JAV), Saulius Dirsė (Lietuva), Aida Dirsė (Lietuva), Elize Hiiop (Estija), Una Mjurka (Latvija/JAV), Lauri Kilusk (Estija), Anthony Stellaccio (JAV), Bart Vandeput (Belgija/ Suomija) bei jaunieji menininkai - Onė Maldonytė, Adelė Šumkauskaitė, Greta Žeronaitė, Eglė Širvytė, Daina Miliukaitė, Jurgita Panarauskienė, Rokas Petreikis.

  Kaulinis porcelianas - ypatinga medžiaga, savo sudėtyje slepianti didelį kiekį kaulų pelenų, jų dėka, degimo proceso metu, tampanti beveik skaidri - peršviečiama! Išmanių vizualiojo meno raiškos priemonių šešėlyje besislepianti keramika, su savo įnoringomis bei sunkiai suvaldomomis medžiagomis bei procesais, po truputį atgauna seniai prarastas pozicijas. Geba nustebinti, bei įtraukti žiūrovą į naujų atradimų ir potyrių vyksmą.

  Kauno Kaulinio Porceliano Simpoziumas rengiamas jau nuo 1991 metų. Jo atsiradimą įtakojo fabrikas "Jiesia", vienas iš nedaugelio gaminęs kaulinį porcelianą. Kasdien kintanti situacija menų pasaulyje, technoligijos bei tradicijos Simpoziumą skatina keistis. Šiemet jame dalyvauja išskirtinai kviestiniai menininkai - profesoriai ir publicistai iš JAV, Aalto Universiteto (Helsinkis/Suomija) doktorantas, tarpdisciplinių menu atstovas, 3D keramikos spausdinimo inovatorius ir dėstytojas, ne tik keramikos bet ir kitų sričių atstovai.

  Simpoziumo metu dalyviai supažindinami su kauliniu porcelianu ir jo virsmais. Diskusijų, tyrimų, klaidų ir atradimų pagalba kuriama bendra parodos koncepcija, aiškinamasi asmeninė ir bedra medžiagos tapatybė. Šio vyksmo rezultatas pristatomas parodoje.


  Daugiau informacijos.