• Naujienlaiškis
 •  

  Sausio 12 dieną 18 val. galerijoje „Meno parkas" įvyko socialinio meno projekto „Selfis menui” pristatymas.

  Sausio 24 dieną 16 val. VDA Kauno fakulteto Tapybos katedra kviečia vyresniųjų klasių moksleivius atvykti į parodą ir susitikimą - diskusiją „Studijos VDA KF ir karjeros galimybės" (Rotušės a.27, Kaunas).

  XXI amžiaus žmogus neatsiejamas nuo technologijų. Šis reiškinys iššaukė socialinę asmenukių madą visame pasaulyje: žmonės fotografuoja save įvairiose situacijose, vietose, neretai stengdamiesi perteikti save kuo gražiau.

  Vilniaus Dailės Akademijos Kauno Fakulteto Tapybos katedros studentės Milda Sadauskienė ir Laura Slavinskaitė, stebėdamos tai savo aplinkoje ir internetinėje erdvėje, sumanė suaktyvinti kūrybiškumą Kaune įtraukdamos visuomenę asmeniškai dalyvauti meno kūrime – asmenukę fotografuojant meniniam tikslui Kauno Hanza dienų metu. Visas procesas buvo filmuojamas dokumentinei medžiagai. Surinkus kauniečių fotografijas buvo pasitelktos ir vizualios raiškos priemonės. Į kiekvieną nuotrauką pažvelgusios kūrybingai studentės M. Sadauskienė ir L. Slavinskaitė transformavo jas į meninį pavidalą. Prisijungti jos pakvietė ir video menininkus Algirdą ir Albiną Liutkus.

  Milda Sadauskienė (g. 1987m. ) šiuo metu studijuoja tapybą IV kurse Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.  Nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose („Mąstyti laiką“, Meno parko galerijoje, VDA KF studentų grupinė tapybos paroda „8“ galerijoje M2, 7- oji Pasaulio žemaičių dailės paroda M. Oginskio rūmuose Plungėje, jungtinė Mildos Sadauskienės ir Lauros Slavinskaitės tapybos darbų paroda menų svetainėje LARGO ir kt.), tapybos pleneruose, socialiniuose meno projektuose (svarbesni iš jų: dailės terapijos projektas „Tu negali - menas gali“ Ventos socialinės globos namuose, ,,Įkalintų asmenų meninių įgūdžių (tapybos srityje) lavinimas bendroje veikloje su profesionaliais menininkais“ Kauno tardymo izoliatoriuje.)

  Laura Slavinskaitė šiuo metu studijuoja tapybą IV kurse Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose (svarbesnės parodos: XVI Vilniaus tapybos trienalės Nomadiški vaizdai paroda Kauno paveikslų galerijoje „Lietuvos šiuolaikinė tapyba“,  2-oji tarptautinė Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalė „Meno intencija. Suvokimai“; Zabolis Art Project konkursinė paroda ,,Atgimimas“ Umiastovskių rūmuose Vilniuje, paroda WUNDERKAMERAden galerijoje „Meno forma“,  jungtinė Lauros Slavinskaitės ir Mildos Sadauskienės tapybos darbų paroda menų svetainėje LARGO, jungtinė Lauros Slavinskaitės ir Daivos Tankevičienės tapybos paroda ,,NATURE PORTRAITS'' Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje ir kt.), tapybos pleneruose, socialiniuose meno projektuose (svarbesni iš jų: dailės terapijos projektas ,,Tu negali - menas gali'' Ventos socialinės globos namuose, ,,Įkalintų asmenų meninių įgūdžių (tapybos srityje) lavinimas bendroje veikloje su profesionaliais menininkais“ Kauno tardymo izoliatoriuje.)

  Albinas ir Algirdas Liutkai (g. 1983m.) yra broliai dvyniai neretai kuriantys, bendradarbiaujantys ir dalyvaujantys meniniuose projektuose kartu. Vienas iš labiausiai brolius dominančių objektų - tai pats žmogus ir jo asmenybė ,,medijos formate”. Abu kūrėjai nuolat domisi naujosiomis medijomis, jų formomis bei video menu.

  Paroda yra galerijos “Meno parkas“ projekto "Jaunieji. Žalia sąmonė - 7" dalis.

  Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

  Paroda veiks iki 2017 01 31. Kviečiame apsilankyti!