• Naujienlaiškis
 • Neįgaliųjų integracijai visuomenėje stiprinti – menininkų pagalba

  2014–2016 m. įgyvendintas dalinai Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Tu negali - menas gali!", kurio metu Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto menininkai veda kūrybinius užsiėmimus Ventos socialinės globos namų auklėtiniams, nė neketina sustoti, priešingai – šiais metais startuoja su dar įvairesnėmis veiklomis ir ambicingseniais tikslais.


  Prie projekto prisijungia netikėtai daug organizacijų

  Kiekvienais metais augantis, projektas „Tu negali - menas gali!", šiais metais pasipildė ne tik naujomis veiklomis, bet ir dalyvaujančių partnerių skaičiumi. Iki šiol projekto veiklos vykdavo Ventos socialinės globos namuose, o 2017 metais jos persikels už globos namų ribų. Projekte pareiškė norą dalyvauti ir prie neįgaliųjų integracijos į visuomenę prisidėti regioninio parko lankytojų centras, muzikos mokykla, kultūros namai, viešoji biblioteka ir dar daug kitų įvairaus pobūdžio organizacijų. Kaip teigė projektą „Tu negali - menas gali!” įgyvendinančios kūrybinės grupės atstovai, tęsti anksčiau pradėtas veiklas ypač paskatino žinia, jog Ventos globos namų auklėtiniai keliasi gyventi iš jiems įprastos globos namų aplinkos į grupinio gyvenimo namus bendruomenėje, todėl socializacijos procesai jiems bus itin aktualūs, kuomet reikės bandyti pritaikyti turimus gebėjimus ir siekti aplink gyvenančios bendruomenės supratingumo.

  Ambicingi projekto tikslai negąsdina

  Projekto veiklas planuojama pradėti Ventos miesto šventėje jau rugpjūčio mėnesį, taip pristatant būsimas kūrybines dirbtuves. Pasak Ventos socialinės globos namų dailės terapeutės Ingos Musulienės, ši miesto šventė – puikus startas projektui, nes joje dalyvauja didžioji dalis miesto ir rajono bendruomenės atstovų, tai bus pirmasis atviras įvairių bendruomenės grupių susitikimas, po kurio, tikimasi, seks tolesnis dalyvių glaudus bendradarbiavimas. „Ventos socialinės globos namų gyventojai ateina į miesto šventę ir mielai dalyvauja organizatorių vaikams siūlomose pramogose, klausosi šventinio koncerto. Šį kartą, dėka projekto, globos namų gyventojai (vaikai ir jaunuoliai), galės kartu su miestiečiais dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse - kartu su Ventos miesto jaunimu ir vaikais bendrauti ir bendradarbiauti meninėje veikloje bei labiau vieni kitus pažinti“ - apie projekto startą Ventos miesto šventėje pasakojo I. Musulienė.
  Iš viso projekte planuojamos net 6 kūrybinės dirbtuvės iš visiškai skirtingų meno rūšių (grafikos, tekstilės, stiklo, keramikos, tapybos ir interjero dizaino). Jas taip pat lydės profesionalių menininkų parodos, meno terapijos paskaitos. Viso projektu metu jo dalyviai savo darbus ir veiklas fiksuos vienkartiniais fotoaparatais. Į meninės fotografijos kūrimą taip pat įsitrauks ir įvairių Ventos bendruomenių atstovai, o atrinkti darbai bus eksponuojami Ventoje ir Kaune.
  Tokius nemenkus projekto „Tu negali - menas gali!" užmojus neabejotinai paskatino sėkminga jo įgyvendinimo patirtis, teigiami dalyvių ir vietos gyventojų atsiliepimai. Pasak projektą įgyveninančios VDA KF komandos, fakultetui kasmetinės išvykos į Ventą jau tapo gražia tradicija, kurią norėtųsi tęsti ir toliau.

  Projektą įgyvendina: VDA Kauno fakultetas
  Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
  Projekto partneriai: Ventos socialinės globos namai, Akmenės rajono savivaldybės administracija ir Akmenės rajono savivaldybės administracijos Ventos seniūnija, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras ir Ventos kultūros namai, Ventos miesto biblioteka, Ventos muzikos mokykla, Ventos gimnazija, Ventos regioninio parko direkcija, Ventos neįgaliųjų klubas „​Dalia", UAB „​Bauskas", Raimondo Grotuzo kavinė.