Ieškojo Kauno viešųjų erdvių įprasminimo galimybių

4 dienas architektai, meno ir kitų sričių atstovai kūrybinių dirbtuvių "Kaunas 18+18: architek(s)tūriniai įprasminimai" metu ieškojo ir klausė, kokios vietos ir viešosios erdvės Kaune gali ir turi būti įprasmintos pasitinkant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-metį.

Atviri pokalbiai ir kūrybinės dirbtuvės „Architek(s)tūriniai įprasminimai“ buvo nukreiptos į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtųjų metinių minėjimo ir įprasminimo idėjų generavimą. Jų tikslas – atverti erdvę pokalbiams istorinėje, teorinėje bei kritinėje perspektyvose bei jų pagrindu kurti prielaidas inovatyviems sprendimams gimti, kurie vėliau nulydėtų valstybingumo šimtmečio įprasminimo link. Kaip teigia viena iš projekto kuratorių VDA Kauno fakulteto doc. dr. Vaida Almonaitytė-Navickienė,  šiam pokalbiui ir kūrybiniam veiksmui kviečia svarbūs faktai: Vasario 16-oji tapo atskaitos tašku, nuo kurio prasidėjo Lietuvos valstybingumo įtvirtinimas, ši data reiškia ir naujos, modernios bei savitos lietuviškos architektūros mokyklos pradžią; 2015 m. Kauno tarpukario architektūrai suteiktas Europos paveldo ženklas, dėka jos Kaunas tapo UNESCO Dizaino miestu.  Visa tai ragina suvokti bei palaikyti savitą Kauno architektūrinį mąstymą bei veikimą, kuris jungia istorinę atmintį, reflektyvią šiandieną su ateitimi, tampa kelrodžiu moderniosios ir šiuolaikinės tapatybės link. 

Kvietė kalbėtis su architektūra

Spalio 15 dieną kūrybinių dirbuvių dalyviai pristatė ir aptarė dirbtuvių rezultatus. "Kaunas 18+18: architek(s)tūriniai įprasminimai" dalyvavo ir VDA KF Architektūros katedros vedėjo Edmundo Jackaus suburti  studentai: Monika Gedvilaitė, Elena Damoševičiūtė, Gretė Loveikytė, Kristina Sutkutė, Rasuolė Petrikaitė, Lilija Kunstaitė, kurie  kartu su Kęstu Vaišnoru pristatė projektą „ Kaip šauksim, taip aidės“. Studentai kvietė kalbėtis su architektūra kuriant naujus garsus, galimas koncertų erdves atitverti skirtingom sienelėm, kupolais primindami, jog  Kaunas pilnas slaptų vietų su gera akustika, vidiniais kiemeliais ir skambiom sienom. Dirbtuvėse taip pat dalyvavo ir VDA KF Interjero dizaino katedros vedėjas  Tomas Kuleša su Mantu Mickevičiumi.

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves "Kaunas 18+18: architek(s)tūriniai įprasminimai"

Kūrybinės dirbtuvės "Kaunas 18+18: architek(s)tūriniai įprasminimai" yra projekto „Dialogai:kaunas 18+18“ dalis, kurį organizuoja Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba